Євросоюз готується дозволити 5G в літаках — ризик загроз для радіовисотомірів не підтвердився

Євросоюз готується дозволити 5G в літаках — ризик загроз для радіовисотомірів не підтвердився

Експерти не знайшли загрози з боку 5G-обладнання для авіаційних систем

Євросоюз готується дозволити 5G в літаках — ризик загроз для радіовисотомірів не підтвердився
фото Shutterstock

Європейський Союз планує дозволити «широкомасштабне розгортання сервісів бездротового зв'язку 5G» у літаках, щоб забезпечити пасажирів можливістю дзвінків та передачі даних на певних частотах під час польоту.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на заяву Європейської комісії, зроблену у четвер.

Деталі. Таке рішення дозволить авіакомпаніям надати клієнтам можливість здійснювати телефонні дзвінки, надсилати та отримувати текстові повідомлення й дані так само, як і на землі, йдеться у заяві.

Послуги надаватимуться за допомогою спеціального мережевого обладнання, званого pico-cell, яке з'єднує бортову мережу із землею через супутник. Це невелика вишка стільникового зв'язку прямо в літаку.

«5G надасть інноваційні послуги для людей і можливості зростання для європейських компаній», – йдеться в заяві комісара ЄС з внутрішнього ринку Тьєррі Бретона.

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) неодноразово заявляло про те, що операторське 5G-обладнання може становити загрозу для систем, встановлених на літаках, і в першу чергу для радіовисотомірів.

Висновки дослідження Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA), у свою чергу, кажуть, що його фахівцям не вдалося підтвердити факт загрози з боку 5G-обладнання для авіаційних систем.

З ними також погодились у британському Управлінні цивільної авіації (CAA), де вказали на відсутність підтверджених випадків виникнення перешкод від мереж 5G на авіаційному устаткуванні.

Бекграунд. Про те, чому в Україні розгорівся скандал навколо дефіцитні 4G-частот – в матеріалі Mind “Конфліктні частоти: чи вдасться телеком-регулятору поповнити держбюджет на декілька мільярдів гривень до кінця року «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло