«Це непростима помилка»: Rzeczpospolita критикує рішення запропонувати Україні німецьку систему ППО
Використання озброєнь НАТО за межами території альянсу має бути узгоджене всіма державами-членами

Як стало відомо сьогодні, польські офіційні особи відхилили пропозицію від Німеччини надати системи протиповітряної оборони Patriot.
В уряді Польщі заявили, що протиракетна система, яку Німеччина запропонувала відправити в Польщу, повинна замість цього відправитися в Україну.
Проте цю пропозицію розкритикувала польська щоденна газета Rzeczpospolita, яка назвала нову пропозицію лідерів країни «шокуючою», пише Sky News.
Газета стверджує, що це вимагатиме відправки німецьких солдатів, які керуватимуть системою, в Україну, і «це, у свою чергу, залучить НАТО до прямого зіткнення з росією, чого Альянс намагався уникнути з самого початку».
«Ця пропозиція впливає на довіру до Польщі і, найгірше, на її безпеку. Німці отримують чіткий сигнал, що ми не хочемо їхньої допомоги, тому оборонний потенціал польського неба буде нижчим», – написав заступник редактора Міхал Шулджинський.
«У найгіршій війні в Європі з 1945 року це непростима помилка», – заявив він.
Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт також підкреслила, що використання оборонних систем НАТО за межами її території має бути узгоджене всіма державами-членами.
«Якщо вони використовуються поза межами зони НАТО, то це має бути попередньо узгоджено з НАТО і з союзниками», – сказала міністр.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Німеччина розгорне ракети Patriot для захисту повітряного простору Польщі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].