Столтенберг прокоментував конфлікт навколо систем Patriot, які Польща попросила надати Україні

Столтенберг прокоментував конфлікт навколо систем Patriot, які Польща попросила надати Україні

Генсек НАТО пообіцяв, що альянс не зменшуватиме обсяги допомоги Україні

Столтенберг прокоментував конфлікт навколо систем Patriot, які Польща попросила надати Україні
фото Johanna Geron/Reuters

НАТО не скорочуватиме підтримку України, заявив генеральний секретар Єнс Столтенберг на прес-конференції в п'ятницю.

Джерело: CNN

Пряма мова. «Більшість війн закінчується переговорами, – сказав Столтенберг, виступаючи перед зустріччю міністрів закордонних справ НАТО, яка відбудеться в румунському Бухаресті наприкінці листопада.

«Але те, що відбувається за столом переговорів, залежить від того, що відбувається на полі бою. Тому найкращий спосіб збільшити шанси на мирне вирішення – підтримати Україну», – додав він.

«Тож НАТО продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми не відступимо», – заявив Столтенберг.

Збільшення «нелетальної підтримки»: Столтенберг сказав, що міністри закордонних справ надають «безпрецедентну військову підтримку», і він очікує, що вони погодяться посилити «нелетальну підтримку» на зустрічі в Бухаресті.

За словами Столтенберга, НАТО надає Україні пальне, медичне приладдя, зимове обладнання та засоби перешкод для безпілотників.

Столтенберг подякував союзникам за їхню співпрацю і сказав, що закликатиме до подальшого внеску на зустрічі в Бухаресті, щоб допомогти Україні перейти від озброєння радянських часів до озброєння за сучасними стандартами НАТО, а також підтримати військову підготовку.

Він сказав, що рішення щодо надсилання американських систем протиповітряної оборони Patriot в Україну є «національними рішеннями» конкретних країн.

Це питання постало у зв'язку з проханням Варшави до Німеччини направити системи Patriot в Україну, а не в Польщу.

Столтенберг сказав, що в минулому за допомогою передової ППО NASAMS навчання проводилося в країнах-союзниках НАТО персоналом НАТО. Однак персонал Альянсу не працював в Україні, оскільки це означало б, що НАТО є стороною російсько-українського конфлікту.

«У нас є можливість організувати, щоб Україна могла керувати сучасними передовими системами без розгортання персоналу НАТО всередині України. Але конкретні рішення щодо конкретних систем є національними рішеннями», – сказав він.

Він додав, що іноді угоди з кінцевим користувачем та інші домовленості означають, що потрібні консультації з іншими союзниками, але зрештою рішення мають ухвалювати національні уряди.

Бекграунд. Нагадаємо: Rzeczpospolita розкритикувала рішення Польщі запропонувати Україні німецьку систему ППО Patriot.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло