Європа звинуватила США в тому, що вони наживаються на російській війні проти України

Європа звинуватила США в тому, що вони наживаються на російській війні проти України

Штати отримують хороші прибутки на продажі ЗПГ і озброєння в Європу, кажуть чиновники

Європа звинуватила США в тому, що вони наживаються на російській війні проти України
фото Shutterstock

Чиновники ЄС незадоволені політикою Джо Байдена через надхмарні ціни на зріджений газ, продаж зброї та умови торгівлі, таким війна путіна в Україні загрожує зруйнувати єдність Заходу.

Джерело. Про це пише Politico.

Деталі. Європейські посадовці звинувачують американців у тому, що вони наживаються на війні, в той час як страждають країни ЄС.

«Справа в тому, що, якщо тверезо подивитися на це, країна, яка найбільше виграє від цієї війни, – це США, тому що вони продають більше газу та за вищими цінами, а також тому, що вони продають більше зброї», – сказав один із високопосадовців Politico.

У Європі зростають гнівні коментарі з приводу американських субсидій, які загрожують зруйнувати європейську промисловість. Кремль, швидше за все, вітатиме розкол серед західних союзників, пише видання.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель закликав Вашингтон відреагувати на європейські побоювання.

«Американці – наші друзі – приймають рішення, які мають для нас економічне значення», – сказав він в інтерв'ю виданню.

Найбільшим джерелом напруженості останніми тижнями були екологічні субсидії та податки Байдена, які, за словами Брюсселя, шкодять торгівлі в ЄС та загрожують зруйнувати європейську промисловість.

Незважаючи на протест з боку Європи, Вашингтон поки що не виявляє жодних ознак поступок.

Намагаючись зменшити свою залежність від російської енергії, країни ЄС натомість закуповують зріджений газ у США, але ціна, яку платять європейці, майже вчетверо вища, ніж та сама вартість ЗПГ в Америці.

Крім того, очікується сплеск замовлень на озброєння американського виробництва, оскільки в багатьох європейських арміях зараз дефіцит зброї після відправки в Україну.

Все це викликає занепокоєння в європейських посадовців. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що високі ціни на газ у США не є «дружніми», а міністр економіки Німеччини закликав Вашингтон виявити більше «солідарності» та допомогти знизити витрати на енергію.

Міністри та дипломати з інших країн блоку висловили розчарування тим, що уряд Байдена просто ігнорує вплив своєї внутрішньої економічної політики на європейських союзників.

Анонімні чиновники висловлюються різкіше: «Якщо тверезо поглянути на речі, найбільше на війні заробляють США, бо вони дорого продають більше газу та більше зброї».

Представники США заперечують: основна частина ЗПГ у ЄС йде за довгими контрактами, а отже, маржу залишають собі оптові покупці, наприклад, французька TotalEnergies.

За оцінкою одного з дипломатичних джерел ресурсу, у Європі реально наростає невдоволення США, на думку іншого, його можна пригасити і «об'єднати громадську думку», але тільки якщо США дадуть знижку на газ.

«Коли складається враження, що ваш вірний союзник лише наживається на ваших бідах, це дає неправильне посилання», – каже дипломат.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло