У Японії збудують найбільший у світі плавучий вітрогенератор з розмахом лопатей 200 метрів

У Японії збудують найбільший у світі плавучий вітрогенератор з розмахом лопатей 200 метрів

Такі установки підходять для розміщення на глибоководних морях

У Японії збудують найбільший у світі плавучий вітрогенератор з розмахом лопатей 200 метрів
фото Pixaby

Японська енергетична компанія Toda та фахівці університету Осаки розроблять проект найбільшого у світі плавучого вітрогенератора. Інженери мають намір побудувати прототип турбіни, здатної генерувати до 15 МВт електроенергії.

Джерело. Про це повідомляє видання Nikkei Asia.

Деталі. Експеримент буде проводитись у кілька етапів. Фінальне будівництво планується розпочати 2025 року.

У 2023 році дослідницька група розробить проект плавучої турбіни великої потужності. Група складається з 10 інженерів компанії Toda та Осакського університету, що спеціалізуються на морських вітрогенераторах та морській техніці. Ключове завдання цього етапу роботи полягатиме у розробці комп'ютерних моделей для аналізу ризиків та навантажень на плавучу платформу, а також у розборі питань, пов'язаних із масовим виробництвом подібних установок та передачею електроенергії.

У 2024 році інженери створять демонстраційну установку плавучої турбіни, здатну генерувати 10 МВт електроенергії. А в 2025 році планується побудувати вітрогенератор з розмахом лопатей приблизно 200 метрів, що втричі більше, ніж у нинішніх аналогічних установок.

Згідно з попередніми прогнозами, така турбіна зможе генерувати 12-15 МВт електроенергії.

Порівняно зі стаціонарними вітрогенераторами, які встановлюються на поверхню морського дна, плавучі турбіни обходяться дорожче при встановленні та обслуговуванні.

Цей чинник заважає їх широкомасштабному розгортанню навіть у Європі, де за останні роки морська вітроенергетика набула значного розвитку. Проте відсутність навколо Японії мілководних морів робить проект плавучих вітрогенераторів привабливішим.

Консорціум компаній на чолі з Toda експлуатує першу комерційну плавучу турбіну поряд із узбережжям префектури Нагасакі. Вартість одного кіловата електроенергії, що видобувається установкою потужністю 2 Мвт, становить 36 ієн (близько $0,26).

Щоб знизити собівартість генерації електроенергії нижче 10 єн за кіловат-годину та зробити вітрогенератори конкурентоспроможними з тепловими електростанціями, необхідно значно збільшити потужність морських турбін.

Бекграунд. Як повідомлялося, Україна втратила 90% вітрової та до 50% сонячної енергетики через те, що об'єкти «зеленої» енергетики здебільшого розташовані в окупації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло