Польща просить у Німеччини допомоги, щоб переконати ЄС ввести санкції проти російського нафтопроводу «Дружба»

Польща просить у Німеччини допомоги, щоб переконати ЄС ввести санкції проти російського нафтопроводу «Дружба»

Варшава та Берлін укладуть угоду, яка дозволить Польщі не сплачувати штрафи за дострокову відмову від російської нафти

Польща просить у Німеччини допомоги, щоб переконати ЄС ввести санкції проти російського нафтопроводу «Дружба»
фото DR

Польща шукає підтримки у Німеччини, щоб запровадити санкції на рівні Євросоюзу щодо польсько-німецької – північної – ділянки нафтопроводу «Дружба». Таким чином, Варшава зможе відмовитися від угоди щодо закупівлі російської нафти наступного року без сплати штрафів.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на два джерела, знайомих із ситуацією.

Деталі. Співрозмовники також повідомили, що Берлін та Варшава збираються укласти угоду про координацію Польщею морських поставок нафти до Німеччини через Гданськ та через «Дружбу». Це допоможе Польщі купити німецький нафтопереробний завод Schwedt, що належить росії.

Євросоюз зобов'язався припинити купувати російську нафту морськими маршрутами, починаючи з 5 грудня, проте нині «Дружба» не підпадає під дію санкцій.

Це створює проблему для польського нафтопереробного підприємства PKN Orlen, яке уклало довгострокову угоду щодо закупівлі російської нафти через “Дружбу”. Полякам доведеться сплачувати штрафи за порушення умов контракту.

Але якщо ЄС накладе санкції на «Дружбу» – або, принаймні, на її північну частину, яка прямує в Польщу та Німеччину – обидві країни зможуть вийти зі своїх зобов'язань щодо імпорту російської нафти без штрафних санкцій.

Південна ділянка трубопроводу забезпечує нафтою Угорщину, Словаччину та Чехію, яким, на відміну від Польщі та Німеччини, буде складно диверсифікувати імпорт нафти.

За даними джерел, Польща та Німеччина скоро укладуть меморандум про взаєморозуміння щодо імпорту нафти, який може розблокувати неросійські потоки нафти та допомогти найбільшій у Німеччині нафтопереробній компанії Schwedt.

Німеччина, як і раніше, хоче відмовитися від використання російської нафти з 2023 року, і працює над цим разом із Польщею, щоб забезпечити постачання для Schwedt.

Польща та Німеччина навесні пообіцяли спробувати припинити імпорт російської нафти через північну гілку «Дружби» до кінця цього року, але Orlen, як і раніше, прив'язаний до свого контракту з російською нафтогазовою компанією «Татнефть».

Orlen вже скоротила свою залежність від російської нафти до 30% потреб, замінивши її, зокрема, постачаннями з Саудівської Аравії та Норвегії.

Бекграунд. Як повідомлялося, Україна змусить росію платити більше за транзит нафти після ударів по енергооб’єктах, в тому числі транзит по нафтопроводу “Дружба”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло