Україна у співпраці з США планують посилити «зернову ініціативу»
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Україна у співпраці з США планують посилити «зернову ініціативу»

Зокрема планують приєднати порт Миколаєва, прискорити інспекцію суден та пролонгувати домовленості на рік

Україна у співпраці з США планують посилити «зернову ініціативу»
Миколаївський морський торговельний порт
Фото: wikipedia.org

Що сталося. Україна у співпраці із США планує посилити «зернову ініціативу», країни обговорюють відповідні заходи.

Джерело. Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Деталі. Держави планують приєднати до ініціативи порт Миколаєва, прискорити інспектування суден у Босфорі, а також пролонгувати зернові домовленості щонайменше на 1 рік.

Очільник міністерства Олександр Кубраков наголосив, що наразі в черзі на інспекцію стоять 77 суден, а порти Великої Одеси працюють лише на 50% своєї потужності. Водночас вартість зерна зростає «з кожним новим російським шантажем».

«Штучне затягування призводить до збитків з боку фермерів та судновласників, у підсумку втрачають найуразливіші верстви населення та країни на межі голоду. Один день простою обходиться щонайменше в $30 000. Зараз судна очікують на інспекцію від 2 до 5 тижнів», – пояснив Кубраков.

За словами міністра, Україна вже офіційно звернулася до ООН і Туреччини з пропозицією про приєднання порту Миколаєва до «зернової ініціативи» та очікує відповіді від гарантів домовленостей.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що США нададуть $20 млн на підтримку зернової ініціативи України. Про допомогу оголосили після візиту амбасадорки США до Одеси.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло