«Газпром» вирішив не зменшувати потік газу через Україну, ціни на газ в Європі упали
Побоювання з приводу зменшення російських потоків слабшають

Ціни на природний газ у Європі знизилися у понеділок після того, як рішення росії не скорочувати потоки газу через Україну розвіяло побоювання, що попит зросте через холодну погоду.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Деталі. Базові ф'ючерси впали на 6,8% після початкового зростання. Російський «газпром» вирішив не обмежувати постачання газу до Молдови через Україну, заявивши, що конфлікт із владою Молдови вичерпано.
Побоювання щодо дефіциту постачань на останньому маршруті російського газу в Європу зменшилися. Це стало полегшенням, особливо на тлі прогнозів погоди, які попереджають про температури нижчі за сезонні норми по всій Європі протягом наступних тижнів, що може збільшити використання газу для опалення.
Континент вступає в зимовий сезон із майже повними резервуарами після величезних зусиль із надходження газу з усього світу для заміни російських постачань.
Але трейдери уважно стежать за можливістю того, що раптове похолодання в поєднанні з подальшим зменшенням постачань може призвести до скорочення ринку – і, як наслідок, до швидкого виснаження запасів у найближчі місяці.
За даними Gas Infrastructure Europe, європейські сховища природного газу заповнені на 93,9%, а деякі країни, наприклад Німеччина, заповнили їх майже повністю.
«Найближчими тижнями в Німеччині може настати різке похолодання», – зазначає Майкл Йіп, аналітик із ЗПГ у BloombergNEF. Але повні сховища гарантують, «що країна може витримати невелике збільшення попиту на газ».
Голландські ф'ючерси на найближчі місяці знизилися на 5,2% – до 117,94 євро за мегават-годину в Амстердамі.
При цьому контракти на добу вперед у Великій Британії зросли в понеділок на 76% – найбільше за два тижні – через скорочення потоків газу з Норвегії та слабку вітроенергетику, яка збільшує потребу в газі для виробництва е/е.
Бекграунд. Як повідомлялося, Молдова у відповідь на звинувачення “Газпрому” заявила, що зберігає частину придбаного у рф газу в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].