Папа Римський відповів на звинувачення, чому він не називає агресора, який воює проти України

Папа Римський відповів на звинувачення, чому він не називає агресора, який воює проти України

Він назвав Голодомор в Україні історичною передумовою теперішньої війни

Папа Римський відповів на звинувачення, чому він не називає агресора, який воює проти України
фото DR

Папа Римський Франциск дав розгорнуте інтерв’ю американському християнському журналу America на теми, актуальні для широкої громадськості. Серед іншого розмова велася про війну росії проти України.

Папа назвав чеченських та бурятських військових одними із найжорстокіших солдатів, які воюють в Україні.

Джерело: americamagazine.org

Деталі. Зокрема, понтифіка запитали, чому він так часто у своїх інтерв'ю говорить про Україну як про жертву, але майже не згадує агресора – росію – і практично ніколи не називає імені особи, яка розв’язала війну, – російського президента владіміра путіна.

«Багатьох у Сполучених Штатах збентежило ваше небажання прямо критикувати росію за її агресію проти України, воліючи натомість говорити в більш загальному плані про необхідність припинення війни, припинення найманської діяльності, а не російські обстріли і поставки зброї. Як би ви пояснили свою позицію щодо цієї війни українцям, американцям та іншим, хто підтримує Україну?» – запитав журналіст.

«Коли я говорю про Україну, я говорю про народ, який прийняв мученицьку смерть. Якщо у вас є люди-мученики, у вас є хтось, хто їх мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що в мене є багато інформації про жорстокість військ-нападників. Як правило, найжорстокіші, можливо, ті, хто з росії, але не російської традиції, такі як чеченці, буряти і так далі. Безперечно, вторгається російська держава. Це дуже ясно. Іноді намагаюся не уточнювати, щоб не образити, а швидше засудити взагалі, хоч і так відомо, кого засуджую. Не обов'язково, щоб я промовляв ім'я та прізвище», – сказав Папа Римський.

«На другий день війни я пішов у російське посольство – незвичайний жест, бо Папа ніколи не ходить до посольства. І там я попросив посла передати путіну, що я готовий поїхати за умови, що він надасть мені крихітне вікно для переговорів. лавров, міністр закордонних справ, відповів дуже милим листом, з якого я зрозумів, що поки що в цьому немає потреби», – розповів понтифік.

«Я тричі розмовляв із президентом Зеленським по телефону. І взагалі я працюю з отриманням списків ув'язнених, як цивільних, так і військовополонених, і я відправляв їх російському уряду, і відповідь завжди була дуже позитивною», – зазначив глава Ватикану.

«Я вирішив: якщо поїду з візитом, то і в москву, і в Київ, в обидва, а не в одне місце. І в мене ніколи не створювалося враження, що я приховую ім’я агресора. Я приймав тут, у цій залі, три чи чотири рази делегацію українського уряду. І ми працюємо разом.

Чому я не називаю ім'я путіна? Тому що це не потрібне; це вже й так відомо. Однак іноді люди чіпляються за якусь деталь. Усі знають мою позицію, з путіним чи без путіна, мені не обов’язково називати його ім’я», – прокоментував Папа.

«І я хотів би зазначити, що в ці дні річниця Голодомору, геноциду, який Сталін учинив проти українців в 1932–1933 роках. Я вважаю доречним згадати про це як про історичну передумову теперішнього конфлікту», – наголосив глава католицької церкви.

«Позиція Святого Престолу полягає в тому, щоб шукати миру та шукати порозуміння. Дипломатія Святого Престолу рухається у цьому напрямі і, звісно, ​​завжди готова виступити посередником», – додав понтифік.

Бекграунд. Нагадаємо, Папа Римський написав листа «сміливим і сильним» українцям – напередодні вшанування 90-ї річниці Голодору він віддав шану стійкості українського народу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло