Рада може збільшити платіж для учасників аукціонів малої приватизації

Рада може збільшити платіж для учасників аукціонів малої приватизації

Він буде складати не менше розміру 1 мінімальної з/п, і не більше 50 млн гривень

Рада може збільшити платіж для учасників аукціонів малої приватизації

Що сталося. У Верховні Раді зареєстрували Проект Закону про внесення змін до частини сьомої статті 14 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» щодо уточнення положень та сприяння продажу об'єктів малої приватизації. 

Джерело. Картка законопроєкту 8236 на сайті парламенту. 

Деталі. Документом пропонується внести зміни до проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації. А саме встановити суму гарантійного платежу у розмірі 50% стартової ціни об'єкта малої приватизації. Для участі у торгах учасник має сплатити не менше однієї мінімальної зарплати (станом на 1 січня року в якому оприлюднюється інформація про торги) та не більше 50 мільйонів гривень.

Згідно чинного законодавства, для участі торгах учасник зобов'язаний надати документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску в розмірі 20 відсотків стартової ціни з рахунка потенційного покупця, відкритого в українському або іноземному банку. Для об’єкта малої приватизації, два аукціони з продажу якого визнані такими, що не відбулися, розмір гарантійного внеску встановлюється в розмірі 50% від стартової ціни об’єкта малої приватизації або 30 розмірів мінімальних заробітних плат (станом на 1 січня року в якому оприлюднюється інформація про торги).

На думку авторів законопроєкту, діючий розмір гарантійного внеску у 20 відсотків призводить до зловживання переможців електронного аукціону, які, в подальшому можуть відмовитися від підписання протоколу аукціону або від укладення договору купівлі-продажу об’єкта приватизації. 

Аби запобігти зриву укладення угоди у документі пропонують аби учасники торгів разом із заявою на участь у торгах, копією паспорта, витягом з ЄДРПОУ (для юросіб) подавали заяву потенційного покупця про ознайомлення зі станом та технічними характеристиками об’єкта малої приватизації та його складових частин. 

Бекгарунд. Як повідомляв Mind, Фонд держмайна продав нерухомості на 1,8 млрд грн від часу відновлення малої приватизації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло