Обленерго відновлять онлайн сервіс про тимчасове приєднання до електромереж - регулятор

Обленерго відновлять онлайн сервіс про тимчасове приєднання до електромереж - регулятор

Зазначається, що це спростить процедуру приєднання у період дії в Україні воєнного стану, сприятиме захисту прав та інтересів споживачів

Обленерго відновлять онлайн сервіс про тимчасове приєднання до електромереж - регулятор

Що сталося. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) вирішила відновити роботу сервісу «Особистий кабінет замовника» на вебсайтах енергопостачальних компаній, щоб замовники могли подавати онлайн-заяви про тимчасове приєднання до електромереж.

Джерело. Про це йдеться на сайті регулятора

Деталі. Відповідне рішення Нацкомісія ухвалила 29 листопада з метою удосконалення процедури тимчасового приєднання електроустановок замовників до електричних мереж у період дії в Україні воєнного стану.

Комісія внесла зміни до постанови від 26 березня 2022 року №352 «Про особливості тимчасового приєднання електроустановок до системи розподілу у період дії в Україні воєнного стану». Ними передбачається:

- відновлення роботи сервісу «Особистий кабінет замовника» на вебсайтах операторів систем розподілу, забезпечення можливості подачі замовником заяви про тимчасове приєднання і отримання замовником інформації в режимі онлайн щодо організаційних та технічних заходів, які здійснюються оператором системи розподілу для надання послуги з тимчасового приєднання, через сервіс «Особистий кабінет замовника»;

- забезпечення можливості приєднання електроустановок замовника до електричних мереж власника, який не є споживачем електричної енергії та оператором системи розподілу;

- уточнення процедури проходження окремих етапів подачі заяви про тимчасове приєднання;

- уточнення термінології тощо.

Як нагадали в НКРЕКП, постановою від 01.11.2022 регулятор прописав особливості приєднання/підключення споживачами генеруючих установок у власних електричних мережах та особливості приєднання/підключення користувачами системи розподілу установок зберігання енергії у власних електричних мережах.

У документі, зокрема, йдеться, що споживач має право встановити генеруючі установки на напрузі приєднання власних струмоприймачів, що не перевищує 20 кВ.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, вперше з початку повномасштабної війни регулятор дозволив публікувати адреси аварійних відключень е/е. Відповідну інформацію публікуватимуть на сайті Yasno.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло