Глава Єврокомісії запропонувала конфіскувати заморожені російські активи
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Глава Єврокомісії запропонувала конфіскувати заморожені російські активи

ЄК пропонує створити фонд із заморожених російських активів для компенсації збитків Україні

Глава Єврокомісії запропонувала конфіскувати заморожені російські активи
фото DR

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, запропонувала план конфіскації російських активів, заморожених після вторгнення москви в Україну, а також створення трибуналу для розслідування воєнних злочинів росії.

Джерело. Про це пише Голос Америки.

«Ми заблокували резерви російського Центрального банку на суму 300 млрд євро і заморозили гроші російських олігархів на суму 19 млрд євро», – заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона сказала, що ЄС та його партнери могли б управляти цими фондами та інвестувати їх у короткостроковій перспективі, а доходи спрямовувати Україні на компенсацію збитків, завданих внаслідок російського вторгнення.

«Ми працюватимемо над міжнародною угодою з нашими партнерами, щоб це стало можливим. Водночас ми зможемо знайти легальні шляхи для цього», – сказала вона.

Фон дер Ляєн також сказала, що ЄС пропонує створити спеціалізований суд за підтримки ООН «для розслідування злочинної російської агресії та притягнення до відповідальності» і подальшого переслідування винуватців.

«Жахливі злочини росії не залишаться безкарними», – наголосила вона.

Наразі Єврокомісія розробляє дев'ятий пакет санкцій щодо росії. Про плани ЄС заарештовувати заморожені активи росії для допомоги Україні раніше писав Bloomberg.

За даними видання, ЄС також має намір запроваджувати вторинні обмеження проти фізичних та юридичних осіб, які допомагали підсанкційним особам в обході заборон.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло