У Британії заарештували нерухомість російських олігархів на $2,4 млрд

У Британії заарештували нерухомість російських олігархів на $2,4 млрд

Санкції введено на довгі роки, випливає з попереднього досвіду, і за цей час будівлі без обслуговування занепадуть

У Британії заарештували нерухомість російських олігархів на $2,4 млрд
фото Pixaby

Елітна нерухомість росіян, які потрапили під санкції після вторгнення путіна в Україну, може перебувати під арештом ще довгі роки – і за цей час падати в ціні, тому що отримати дозвіл влади навіть на елементарне обслуговування будівель дуже складно.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Саме так сталося з будівлями, що належать організаціям та особам, пов'язаним із колишнім лівійським лідером Муаммаром Каддафі, проти яких було введено санкції у 2011 році.

Росіянам, які сподіваються на зняття арешту з їхньої нерухомості в найближчому майбутньому, не варто на це розраховувати. Наприклад, після «Арабської весни» санкції з нерухомості досі не знято.

«Це триватиме довго», каже Джеремі Грей, керуючий партнер James Andrew International, який наглядає за кількома «замороженими» будинками в Лондоні, що належать Інвестиційному управлінню Лівії.

«Світла в кінці тунелю немає. Коли я розмовляв з урядом про санкції ще у 2011 році, вони сказали, що більшість активів, які вони заморозили, вже ніколи не розморожуються», – додав він.

За оцінкою Грея, вартість лондонських будівель у портфелі лівійського суверенного інвестфонду знизилася за минуле десятиліття більш ніж на $240 млн.

Щоб порахувати вартість заарештованої нерухомості, пов'язаної з росіянами зі списку санкцій, Bloomberg проаналізував дані про нерухомість і власність компаній, що містяться в реєстрах, розслідування, проведені ЗМІ та некомерційними організаціями. Для оцінки вартості агентство вдалося до допомоги брокерів та сайтів нерухомості.

Сукупна вартість заарештованих активів, за оцінкою Bloomberg, становить $2,4 млрд. Тим часом Transparency International виявила в Лондоні та графстві Суррей пов'язану з олігархами елітну нерухомість ще на $838 млн, щодо якої не введені обмеження. Тому кількість заарештованих об'єктів нерухомості, швидше за все, зросте.

Деякі власники британських будинків та особняків намагаються добитися можливості витрачати кошти на їх утримання або оскаржити санкції у суді, однак це навряд чи увінчається успіхом, вважає Майкл О'Кейн, експерт із санкцій та партнер юридичної фірми Peters & Peters.

«Конкретні випадки відрізняються, але якщо ви провідний бізнесмен у секторі, який забезпечує значні доходи для російського уряду, то шанси бути виключеним із списку санкцій Великої Британії вкрай примарні», – сказав він.

Рідкісний приклад розморожування заарештованих активів – портфель апартаментів вартістю $60 млн біля стадіону футбольного клубу «Челсі». За словами людей, знайомих із ситуацією, апартаменти належали холдинговій компанії Романа Абрамовича, і OFSI дозволив продати їх разом із клубом.

Бекграунд. Нагадаємо, глава Єврокомісії запропонувала конфіскувати заморожені російські активи і створити з них фонд для компенсації збитків Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло