Енергетичне співтовариство просить компанії ЄС надавати більше обладнання українській енергетиці – CNN

Енергетичне співтовариство просить компанії ЄС надавати більше обладнання українській енергетиці – CNN

Раніше в листопаді вже прибули сім партій обладнання

Енергетичне співтовариство просить компанії ЄС надавати більше обладнання українській енергетиці – CNN

Що сталося. Енергетичне співтовариство (ЕС) просить європейські енергетичні компанії надавати більше необхідного обладнання Україні для відновлення її енергетичної інфраструктури.

Джерело. Про це пише CNN.

 Деталі. ЕС повідомило виданню, що координує пожертвування спеціалізованого обладнання для України, допомагаючи усунути пошкодження критичної інфраструктури, яку навмисно руйнують російські війська.

«Цього місяця (листопада. – Mind) сім партій енергетичного обладнання, координованих секретаріатом у співпраці з Координаційним центром реагування на надзвичайні ситуації ЄС (ERCC), прибули до України», – сказав Артур Лорковскі, директор Секретаріату ЕС. Він уточнив, що сюди входять «дуже необхідні інструменти, запобіжники, зварювальні електроди, електрометри, генератори та інше електричне та газове обладнання», надане компаніями з Естонії, Великої Британії, Франції, Італії, Швеції, Словаччини та Литви.

З початку війни в Україну було доставлено 37 вантажів із 20 країн світу, заплановано ще 47 вантажів. «Те, що неможливо доставити, буде закуплено через Фонд енергетичної підтримки України», – уточнив Лорковський.

Запит на додаткове обладнання надійшов після того, як минулого тижня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що міністри закордонних справ збираються посилити «нелетальну підтримку» Україні, йдеться про пальне, медичні засоби, зимове обладнання та засоби перешкод для безпілотників.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, США нададуть Україні $53 млн на підтримку її енергосистеми. Україна, починаючи з жовтня, зазнала з боку російських окупантів сім масованих ракетних обстрілів енергетичної та іншої інфраструктури, внаслідок чого в країні запровадили панові та аварійні графіки відключень споживачів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло