Українські дипустанови в 9 країнах отримали закривавлені пакунки з погрозами
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Українські дипустанови в 9 країнах отримали закривавлені пакунки з погрозами

МЗС вважає це кампанією терору та залякування посольств

This material is also available in English
Українські дипустанови в 9 країнах отримали закривавлені пакунки з погрозами
Зображення ілюстративне
Фото: 24tv.ua

Що сталося. Посольства України в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, генеральні консульства Неаполі та Кракові, а також консульство в Брно отримали закривавлені пакунки з погрозами.

Джерело. Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Деталі. За його словами, пакунки містили очі тварин та були наскрізь просякнуті «рідиною характерного кольору» та мали відповідний запах. Міністерство вже почало вивчати сенс цього послання.

Водночас інциденти іншого характеру сталися в трьох інших країнах. Вхід до помешкання посла у Ватикані зазнав вандалізму, посольство в Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося, а дипустанова в США отримала лист із критичною статтею про Україну.

Як зазначає Ніколенко, більшість пакунків надійшли синхронно з території однієї європейської країни. МЗС вважає це добре спланованою кампанією терору та залякуванням посольств і консульств України.

«Не маючи змоги зупинити Україну на дипломатичному фронті, нас намагаються залякати. Однак можу одразу сказати, що ці спроби марні. Ми й надалі ефективно працюватимемо на перемогу України», – наголосив очільник міністерства Дмитро Кулеба.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що до посольства України в Мадриді надійшов конверт, що вибухнув у руках коменданта під час огляду. Згодом ще три українських дипустанови отримали листи з погрозами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло