Попереду важкі місяці, але Україна може уникнути повного блекауту - ДТЕК

Попереду важкі місяці, але Україна може уникнути повного блекауту - ДТЕК

Компанії вдалося накопичити достатній запас вугілля для всієї країни

This material is also available in English
Попереду важкі місяці, але Україна може уникнути повного блекауту - ДТЕК
Максим Тимченко
ДТЕК

Кілька українських посадовців попередили, що країну чекає сувора зима, але вона може вистояти перед російськими ракетними ударами по її інфраструктурі.

Джерело. CNN

Деталі. Максим Тимченко, генеральний директор енергетичної компанії ДТЕК, висловив упевненість у тому, що «росіяни не мають шансів занурити Україну в темряву».

Однак спостерігається дефіцит електроенергії та проблеми з передачею електроенергії, сказав він у п'ятницю на Kyiv Security Forum.

У столиці, за його словами, компанія намагається запровадити «віялові контрольовані відключення електроенергії: 3-4 години подачі електроенергії, потім 4-годинна перерва. Така ситуація збережеться, сподіваємось, лише до наступного тижня, якщо не буде більше атаки. Але ми готові до подальших атак», – наголосив Тимченко.

За його словами, ударів зазнали всі шість електростанцій ДТЕК, причому деякі з них кілька разів. За його словами, станом на п'ятницю компанії вдалося повернути їх усі назад в мережу.

“Нам вдалося накопичити достатній запас вугілля для країни, а не тільки для нашої компанії. Ми маємо достатньо сховищ газу, щоб використовувати газ для виробництва електроенергії. Таким чином, ми маємо достатньо потужностей для всієї країни», – сказав Тимченко.

Проблема, однак, зі зв'язком та передачею, додав глава ДТЕК.

«Трансформатори, підстанції, високовольтні трансформатори – це те, чого нам не вистачало, і чому ми звертаємося до наших міжнародних партнерів. Частина обладнання вже на шляху до України», – сказав він.

Мер столиці Віталій Кличко заявив, що минулого тижня Київ зіткнувся із майже повним відключенням електроенергії. «Тепло- і водопостачання не було. І близько 4000 працівників комунальних служб день і ніч працювали над їх відновленням», – сказав він.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив на форумі, що наступні місяці будуть важкими.

«Противник, як і раніше, має значні ресурси, але з'являється все більше ознак того, що йому потрібна пауза за будь-яку ціну», – зазначив Резніков.

Бекграунд. Як повідомлялося, ДТЕК надасть державним ТЕС додаткові 20 000 тонн вугілля для проходження зими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло