Україна та ОАЕ укладуть угоду про всеосяжне економічне партнерство

Україна та ОАЕ укладуть угоду про всеосяжне економічне партнерство

Спільну заяву про наміри підписали міністерка економіки України та міністр зовнішньої торгівлі ОАЕ

Україна та ОАЕ укладуть угоду про всеосяжне економічне партнерство
Фото: Мінекономіки

Що сталося. Україна та ОАЕ оголосили про намір укласти угоду про всеосяжне економічне партнерство (СЕРА).

Джерело. Про це повідомляє Мінекономіки.

Деталі. Спільну заяву про наміри підписали міністерка економіки України Юлія Свириденко та державний міністр зовнішньої торгівлі ОАЕ Тані бін Ахмед Аль Зейуді.

Зазначається, що за результатами 2021 року загальний обсяг двосторонньої торгівлі між державами поставив рекорд та склав $1,147 млрд. Водночас обсяг інвестиції ОАЕ в економіку Україну минулоріч сягнув майже $243,3 млн.

Крім того, у галузевому розрізі найбільшу частку співробітництва між Україною та ОАЕ займає торгівля агропромисловою продукцією – понад 50%. За даними українського відомства, ОАЕ зацікавлені у якнайшвидшій економічній відбудові України задля забезпечення продовольчої безпеки.

«Укладення угоди розкриє повний потенціал нашої співпраці у сфері торгівлі та інвестицій, тим самим допомагаючи нашим бізнес-спільнотам розвиватися та використовувати нові можливості. ОАЕ здобули заслужену репутацію важливого міжнародного торгового та логістичного центру», – пояснює Свириденко.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Саудівська Аравія та ОАЕ готові «значно наростити» видобуток нафти вже цієї зими. Однак на такий крок підуть лише в разі погіршення світової кризи в постачанні нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло