ЄС скоротив попит на газ на чверть у листопаді для зменшення залежності від росії

ЄС скоротив попит на газ на чверть у листопаді для зменшення залежності від росії

Падіння попиту призвело до заповнення газосховищ у ЄС на 95%, що є майже історичним максимумом

ЄС скоротив попит на газ на чверть у листопаді для зменшення залежності від росії
Фото: pexels.com

Що сталося. Євросоюз скоротив попит на газ на чверть у листопаді попри зниження температури для зменшення залежності від російських енергоносіїв.

Джерело. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на дані аналітичної компанії ICIS.

Деталі. Згідно з повідомленням, попит на газ в ЄС у листопаді був на 24% нижчий за середній п'ятирічний показник.

«Країни ЄС намагаються зменшити свою залежність від російського газу завдяки альтернативним постачальникам або стримуванню споживання. Тепла осінь та надвисокі ціни на газ також допомагали скорочувати попит на газ», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в Німеччині та Італії, двох найбільших країнах – споживачах газу в ЄС, попит впав на 23 і 21% відповідно в листопаді. У Франції та Іспанії він упав на понад п'яту частину, а в Нідерландах – на понад третину.

За прогнозами аналітиків, без подальшого зниження попиту та збільшення імпорту скрапленого газу дефіцит газу в Європі може зберігатися роками.

«Падіння попиту призвело до того, що в середині листопада газосховища в ЄС були заповнені на 95%, що є майже історичним максимумом», – зауважило видання.

Також цьому сприяло рекордне постачання ЗПГ в регіон. Але більш холодна погода в останні тижні збільшила попит, і сховища зараз заповнені приблизно на 93%.

Бекграунд. Нагадаємо, що ЄС майже відмовився від російського трубопровідного газу, але платить мільярди за поставки ЗПГ з росії.

Водночас «Газпром» заявив про скорочення експорту до країн далекого зарубіжжя на 44% з початку року, що стосується і постачань до країн Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло