Нафтові доходи російського бюджету впали на 25%

Нафтові доходи російського бюджету впали на 25%

Після запровадження західними країнами нафтових обмежень вони впадуть ще більше

Нафтові доходи російського бюджету впали на 25%

Доходи федерального бюджету росії від видобутку та експорту нафти продовжують знижуватися в міру того, як нафтовикам доводиться збільшувати знижки на нафту для клієнтів в Індії, Китаї та Туреччині.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. За підсумками листопада Мінфін рф зібрав з нафтових компаній 527,8 млрд рублів податку на видобуток корисних копалин – на 24% менше, ніж того ж місяця роком раніше, випливає з оперативної статистики відомства.

Надходження експортного мита на «чорне золото» обвалилися майже на 40% – 41,8 млрд рублів минулого місяця проти 68,5 млрд рублів у листопаді-2021. Сукупно на нафті бюджет заробив за місяць 569,6 млрд. рублів – на 25% менше, ніж роком раніше (763,5 млрд.).

Щомісяця “Газпром” перераховує до бюджету 415 млрд рублів, закриваючи потреби російського уряду в грошах за рахунок прибутку минулого року. Без цих разових надходжень нафтогазові доходи обвалилися б на «приголомшливі» 49%, підрахували аналітики MMI.

Щоб збалансувати бюджет-2023, потрібна нафта по 95 доларів за барель, – оцінює Наталія Орлова, головний економіст Альфа-банку.

«Знакові експортні доходи 2022 року майже неможливо зберегти на горизонті 2023 року. Експорт сирої нафти може постраждати з огляду на запровадження стелі цін по нафті з грудня та зниження постачань до ЄС. Експорт нафтопродуктів, який зіткнеться з обмеженнями з січня-березня 2023 року, складно буде перенаправити з ЄС до Азії через низький попит на ці товари на азіатських ринках», – зазначає вона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло