Євросоюз готує санкції проти гірничодобувної галузі росії

Євросоюз готує санкції проти гірничодобувної галузі росії

Чиновники хочуть остаточно домовитися до кінця наступного тижня

Євросоюз готує санкції проти гірничодобувної галузі росії
фото Shutterstock

Єврокомісія запропонує включити до дев'ятого пакету санкцій проти росії заборону нових інвестицій у гірничодобувний сектор. Щоправда, буде зроблено виняток для деяких конкретних продуктів.

Джерело. Про це пише Financial Times з посиланням на три джерела, знайомі з ходом дискусії.

Деталі. Досі основними цілями західних країн були енергоресурси росії – нафта, газ, вугілля – головне джерело валютних доходів для бюджету, а також оборонна та технологічна галузі. Гірничодобувна промисловість – один із найважливіших сегментів економіки. Росія є одним із провідних світових виробників чорних та кольорових металів, калійних добрив, вугілля (на постачання якого із серпня в Європі вже діє ембарго).

За словами джерел FT, чиновники ЄК обговорять з представниками країн Євросоюзу нові обмеження найближчими днями та сподіваються остаточно домовитися до кінця наступного тижня.

До пакету санкцій також передбачається включити заборону на експорт низки додаткових технологій і продукції, які росія, як вважають у Брюсселі, використовує при виробництві озброєнь; на операції ще із трьома російськими банками; а також санкції проти 180 осіб.

Бекграунд. Експерти Conflict Armament Research з'ясували, що росія продовжує виготовляти деякі ракети, незважаючи на західні санкції. Зокрема, дві крилаті ракети Х-101, випущені по Україні 23 листопада, були виготовлені влітку і у вересні, коли санкції вже давно діяли. Можливо, росія ще має запаси компонентів, але також існує ймовірність, що їй вдається купувати напівпровідники та інші елементи в обхід санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло