Російські крилаті ракети, що вдарили по Україні 23 листопада, були виготовлені зовсім недавно – експерти

Російські крилаті ракети, що вдарили по Україні 23 листопада, були виготовлені зовсім недавно – експерти

Це може свідчити про здатність росії обходити західні санкції

This material is also available in English
Російські крилаті ракети, що вдарили по Україні 23 листопада, були виготовлені зовсім недавно – експерти
фото Conflict Armament Research\nytimes.com

Експерти Conflict Armament Research (CAR) у Києві встановили, що принаймні одну російську крилату ракету Х-101, використану в масованій атаці 23 листопада, виготовили цієї осені. Деякі крилаті ракети, якими росія обстріляла цивільну інфраструктуру України наприкінці листопада, були виготовлені уже після введення Заходом санкцій, покликаних позбавити москву компонентів, необхідних для виробництва цих боєприпасів.

Джерело. Про це пише RFI з посиланням на статтю в The New York Times.

Деталі. Експерти з CAR вивчили залишки крилатих ракет Х-101, знайдені в Києві після атаки 23 листопада. Одну з ракет було виготовлено цього літа, а другу – не раніше жовтня, про що свідчать маркування на зброї, йдеться в доповіді CAR.

Те, що росія продовжує виробляти такі сучасні керовані ракети, як Х-101, свідчить про те, що вона знайшла спосіб придбати напівпровідники та інші матеріали в обхід санкцій, або у неї наявні значні запаси цих компонентів, зроблені ще до початку війни, каже один із експертів.

Група експертів британської Conflict Armament Research прибула до Києва незадовго до атаки 23 листопада на запрошення СБУ.

У ході чотирьох попередніх поїздок до Києва після початку російського вторгнення експерти виявили, що майже все передове російське військове обладнання, яке вони вивчили, наприклад, зашифровані радіостанції та лазерні далекоміри, було створено з використанням західних напівпровідників.

Вивчені CAR ракети Х-101 мали 13-значне цифрове маркування. Експерти вважають, що перші три цифри позначають завод, на якому була виготовлена ракета, потім йде ще один тризначний код, що вказує на одну з двох відомих версій ракети Х-101, і дві цифри, що вказують на час її виготовлення. Останній рядок із п'яти цифр, як вони вважають, означає виробничу партію та серійний номер ракети.

За даними звіту CAR, «останнє документування демонструє, що рф все ще здатна виробляти керовану зброю, таку як крилата ракета Х101, незважаючи на санкції, введені після вторгнення в Україну в лютому 2022 року. CAR продовжить своє розслідування. Воно зосередиться на вивченні, чи вказують дані останнього рапорту на те, що експортні обмеження неефективні проти російських непрямих мереж придбання, або росія створила альтернативні мережі придбання компонентів для ракет».

Третьою гіпотезою експертів залишається можливий факт того, що рф накопичила достатню кількість компонентів для продовження виробництва цього озброєння до її вторгнення в Україну.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше українські військові повідомили, що росія запускає бутафорські ракети, щоб виснажити ППО України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло