На конфісковані у Кремля бренди «водки» Stolichnaya і Moskovskaya не знайшлося покупців

На конфісковані у Кремля бренди «водки» Stolichnaya і Moskovskaya не знайшлося покупців

Колишні акціонери ЮКОСа намагаються продати бренди на аукціоні

На конфісковані у Кремля бренди «водки» Stolichnaya і Moskovskaya не знайшлося покупців
фото Mark McDonald/MCT/Tribune News Service/Getty Images

Російська «водка» попитом у світі не користується. Російські державні бренди «водки» не змогли продатись на аукціоні у Нідерландах у вівторок, що принесло розчарування колишнім власникам нафтової компанії ЮКОС, які таким чином намагаються продати конфісковані активи для компенсації згідно з судовим рішенням проти Кремля.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. 18 товарних знаків, у тому числі Stolichnaya і Moskovskaya, що охоплюють Бельгію, Нідерланди та Люксембург, не були продані тому, хто запропонував найвищу ціну в 200 000 євро в Гаазі на аукціоні, на який було подано лише дві пропозиції.

Колишні власники ЮКОСу мали намір використати виручені кошти, щоб повернути частину належної їм суми в понад $50 млрд, які вони виграли у російського уряду, згідно з рішенням арбітражного суду.

У компанія GML, яка представляє інтереси колишніх акціонерів ЮКОСу, розповіли, що їм вдалося добитися арешту російських водочних брендів у Нідерландах.

Йдеться про бренди Stolichnaya та Moskovskaya, які належать «Союзплодоимпорту». Їх можуть продати на публічному аукціоні, а отримані гроші відправлять на виплату компенсації колишнім акціонерам ЮКОСа у розмірі $50 млрд.

Незважаючи на те, що не вдалося продати водочні бренди, GML – компанія, що представляє інтереси колишніх власників ЮКОСа, зберігає оптимізм.

Аукціон став важливим першим кроком після 17 років судових розглядів та показав, що компанія вийшла на етап примусового виконання судового рішення, сказав Тім Осборн, виконавчий директор GML.

«Ми тут не для того, щоб просто викидати активи. Ми розраховуємо зібрати $57–58 млрд», – сказав він журналістам після аукціону.

Аукціон є частиною низки судових розглядів, ініційованих GML з 2005 року. ЮКОС було ліквідовано через несплату податків після того, як президент владімір путін вирішив узяти під державний контроль російську нафтову промисловість у 2003 році.

Головного виконавчого директора ЮКОСа Михайла Ходорковського було ув'язнено, що призвело до занепаду компанії.

У 2014 році нідерландський арбітраж зобов'язав росію виплатити GML компенсацію у розмірі понад $50 млрд. Кремль послідовно відмовляється виплатити найбільше в історії арбітражне рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло