Кремль хоче встановити нижній поріг цін на російську нафту
Це стане відповіддю на введену західними країнами “стелю цін”

Кремль розглядає можливість запровадження «нижньої межі» цін на нафту, дешевшу за яку продавати барелі буде заборонено. Цей захід готується як відповідь на «стелю цін», яку ввели Євросоюз та країни G7 на російську нафту.
Джерело. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на чиновників, знайомих із ситуацією.
Деталі. З 5 грудня російська нафта, яка продається дорожче за ліміт у $60 за барель, позбавлена послуг зі страхування танкерних перевезень. Одночасно ЄС запровадив ембарго на нафту з росії, а з 5 лютого воно пошириться і на продукти нафтопереробки.
У відповідь Кремль може або ввести фіксовану ціну на нафту, яка буде регулярно переглядатися, або обмежити граничну знижку, яку нафтовики дають своїм клієнтам, кажуть джерела Bloomberg.
За даними Reuters, на 6 грудня в середньому кожен барель сорту Urals коштував на $25 дешевше за північноморську марку Brent. При цьому наприкінці листопада окремі партії з портів Приморська та Новоросійська продавалися по $52 – тобто з дисконтом понад $30, або майже 40%.
З такою ж знижкою – 30-40% – російську нафту купують Китай та Індія, які забирають дві третини морського експорту з росії (понад 2 млн барелів на день). З урахуванням витрат на транспортування, які сягають $20 за барель через подовження маршруту до Азії, російські нафтовики заробляють не більше $40-45 за барель Urals, підрахував Reuters.
З лояльними клієнтами, яких залишилося не так багато, Кремль намагається виявляти обережність і не хотів би вдаватися до неринкових кроків, кажуть джерела Bloomberg.
Росія спробує запропонувати прозорий механізм ціноутворення покупцям своєї нафти на противагу «стелі», наголошує один із них.
Бекграунд. Нагадаємо, через санкції проти російської нафти утворилися затори з танкерів біля Туреччини.
З 5 грудня почав працювати механізм граничних цін на російську нафту на рівні $60 за барель. Якщо нафта, що перевозиться танкером, продається за ціною вище цього значення, то вона втрачає доступ до західного страхування, фінансування та логістики, а самі компанії ризикують потрапити під вторинні санкції західних країн.
Більше про це – у матеріалі Mind «Запрацювало ембарго на імпорт російської нафти, посилене «ціновою стелею». Не всі згодні, що ці заходи – дієві».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].