НБУ зупинив ліцензії трьох компаній Фрідмана та однієї Богуслаєва

НБУ зупинив ліцензії трьох компаній Фрідмана та однієї Богуслаєва

Цим компаніям установлено строк для усунення порушень до 5 грудня 2023 року

НБУ зупинив ліцензії трьох компаній Фрідмана та однієї Богуслаєва

Що сталося. Національний банк України (НБУ) зупинив дію ліцензій на надання фінансових послуг компаніям СК «Альфа Страхування», ТОВ «Альфа-Лізинг Україна» і ТОВ «Паритет Фінанс», кінцевим бенефіціаром яких виступає російський бізнесмен Михайло Фрідман (без прямого вирішального впливу), а також СК «Мотор-Гарант» колишнього президента АО «Мотор Січ» Вячеслава Богуслаєва.

Джерело. Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Деталі. «НБУ застосував до ПРАТ СК «АЛЬФА СТРАХУВАННЯ» (ЄДРПОУ 30968986), ТДВ «СК «МОТОР-ГАРАНТ» (ЄДРПОУ 31154435), ТОВ «ПАРИТЕТ ФІНАНС» (ЄДРПОУ 40188797) та ТОВ «АЛЬФА-ЛІЗИНГ УКРАЇНА» (ЄДРПОУ 33942232) заходи впливу у вигляді тимчасового зупинення ліцензій на надання фінансових послуг», – повідомив регулятор.

У компанії ТОВ «Промагролізинг-Україна» відкликано (анульовано) ліцензію на провадження діяльності з надання фінпослуг.

Уточнюється, що такі заходи були застосовані у зв’язку з порушенням компаніями вимог Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінпослуг та умов провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, а саме «вимог до ділової репутації надавачів фінансових послуг».

За даними Youcontrol, Михайло Фрідман є кінцевим бенефіціаром «Альфа Страхування» (31,29%), «Альфа-Лізинг Україна» (32,86%) та «Паритет Фінанс» (32,86%). Разом з тим, за даними цього ресурсу, кінцевим бенефіціаром «Мотор-Гарант» є Вячеслав Богуслаєв (83,6%, прямий вирішальний вплив).

За даними «Інтерфакс-Україна», СК «Мотор-Гарант» працює на ринку страхування з 2000 року та входить до складу банківської групи разом із АТ «Мотор-Банк». Компанії, бенефіціаром яких є Фрідман, були внесені до санкційних списків після початку війни рф проти України.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, СБУ арештувала майно керівництва «Мотор Січі» майже на 1 млрд грн, а суд обрав фігурантам справи, зокрема Богуслаєву, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Раніше повідомлялося, що Фрідман звернувся в мінфін Великої Британії для розблокування $1 млрд на докапіталізацію «Альфа-Банку Україна».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло