США та Британія погодили збільшення імпорту американського скрапленого газу

США та Британія погодили збільшення імпорту американського скрапленого газу

Сполучені Штати планують більш ніж подвоїти кількість СПГ, експортованого до Великобританії

США та Британія погодили збільшення імпорту американського скрапленого газу
Президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак
Фото: theguardian.com

Що сталося. Президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак погодили угоду про збільшення експорту скрапленого природного газу із США до Великої Британії.

Джерело. Про це повідомляє The Guardian.

Деталі. Сунак і Байден оголосили про «партнерство з питань енергетичної безпеки та доступності» і створили спільну групу дій на чолі з представниками Вестмінстера та Білого дому з метою зменшення глобальної залежності від російської енергії.

Згідно з угодою, США мають на меті більш ніж подвоїти кількість скрапленого природного газу (СПГ), експортованого до Великобританії, протягом наступного року порівняно з 2021 роком.

«Британія не залежала від великих обсягів російського газу до вторгнення в Україну, але постраждала від стрімкого зростання цін, оскільки європейські сусіди змагалися за інші постачання, поспішаючи заповнити сховища», – йдеться в повідомленні.

Прем’єр Британії сказав: «Разом Сполучене Королівство і США забезпечать глобальну ціну на енергоносії, а безпека наших національних постачань більше ніколи не зможе маніпулювати примхами режиму, що зазнає невдачі».

Цього року Британія «виявилася ключовим шлюзом для імпорту та реекспорту СПГ до Європи». Однак відсутність у нього газових сховищ означає, що цієї зими він усе ще може зіткнутися з обмеженим енергопостачанням.

Уряд заявив, що в рамках газової угоди США «прагнуть» експортувати принаймні 9-10 млрд кубометрів СПГ протягом наступного року через термінали Великобританії.

За даними служби відстеження суден ICIS LNG Edge, Великобританія імпортувала 3,9 млрд кубометрів СПГ зі США у 2021 році, що становить 26% від загального імпорту СПГ у Великобританії.

За 12 місяців до жовтня 2022 року Великобританія імпортувала 9,7 млрд кубометрів американського СПГ, що становить 42% від загального обсягу імпорту.

Бекграунд. Нагадаємо, що ЄС майже відмовився від російського трубопровідного газу, але платить мільярди за поставки ЗПГ з росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло