ООН задокументувала 441 вбивство мирних жителів північних областей України під час російської окупації

ООН задокументувала 441 вбивство мирних жителів північних областей України під час російської окупації

Комісія працює над підтвердженням доказів

ООН задокументувала 441 вбивство мирних жителів північних областей України під час російської окупації
Буча, квітень 2022 року
фото DR

У середу Верховна комісія ООН з прав людини опублікувала звіт, у якому розглядається 441 вбивство мирних жителів у північних українських областях – Київській, Чернігівській та Сумській.

Джерело. CNN.

Деталі. Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що у звіті докладно описано вбивства мирних жителів під час «заготівлі дров або купівлі продуктів» у регіонах, раніше окупованих російськими військами після вторгнення в Україну 24 лютого.

Тюрк щойно завершив чотириденний візит до української столиці.

«Ми працюємо над підтвердженням доказів про виявлені вбивства в цих регіонах, а також у деяких частинах Харківської та Херсонської областей, які нещодавно були відвойовані українськими військами», – сказав він у заяві, вказавши, що ця кількість може зрости.

«Є переконливі ознаки того, що позасудові страти, задокументовані у звіті, є воєнним злочином у вигляді навмисного вбивства», – додав він.

У заяві Тюрк перерахував види допомоги, необхідної українському народу, у тому числі 17,7 млн осіб, які потребують гуманітарної допомоги, та 9,3 млн осіб, які потребують продовольства та засобів для існування.

За його словами, одна третина українців була змушена залишити свої будинки, тоді як 7,89 млн людей залишили країну, а 6,5 млн людей стали внутрішньо переміщеними особами.

Тюрк також зазначив, що він провів частину свого візиту в бомбосховищі в понеділок, коли росія завдала чергової хвилі ракетних ударів. Він також відвідав міста Буча та Ізюм.

Верховний комісар ООН також зазначив, що російські атаки на об'єкти критичної інфраструктури вплинуть на український народ.

«Я боюся, що в України попереду одна довга і сувора зима, і прогноз дуже тривожний», – сказав він.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що прокурор МКС виступив проти ідеї ЄС про створення спеціального трибуналу для розслідування злочинів росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло