Туреччина планує спрямувати плавучі електростанції для допомоги Україні

Туреччина планує спрямувати плавучі електростанції для допомоги Україні

Їх можуть розташувати в Румунії або Молдові

Туреччина планує спрямувати плавучі електростанції для допомоги Україні
Плавуча електростанція Karpowership потужністю 480 МВт
Фото: theafricareport.com

Що сталося. Турецька компанія Karpowership може спрямувати плавучі електростанції для допомоги енергосистемі України.

Джерело. Про це в інтерв'ю Anadolu Agency повідомила президентка компанії Зейнеп Харезі.

Деталі. Турецька компанія розглядає можливість постачання до 400 МВт потужності в Україну через лінії електропередач (ЛЕП) Румунії або Молдови. Спершу плавучі станції планували розмістити поблизу Одеси, однак Харезі зазначила, що компанія не зможе застрахувати обладнання від російських обстрілів у такому випадку.

Наразі Karpowership проводить перемовини з ООН та іншими організаціями з надання допомоги, щоб визначитися з рішенням стосовно допомоги Україні. Зазначається, що станції можуть розпочати постачання електроенергії протягом місяця після остаточного узгодження технічних, комерційних і безпекових питань.

Президентка додала, що компанія пропонує електроенергію нижче собівартості виробництва електроенергії в Молдові та Румунії і нижче вартості європейського енергетичного пулу.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія випустила по енергооб'єктах України понад 1000 ракет та снарядів. Це найбільша атака на енергосистему за всю історію людства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло