Україна просить НАТО виділити їй частину коштів із фонду підтримки Афганістану - Politico

Україна просить НАТО виділити їй частину коштів із фонду підтримки Афганістану - Politico

Литва і Нідерланди вже погодилися передати свої «афганські» кошти Україні

Україна просить НАТО виділити їй частину коштів із фонду підтримки Афганістану - Politico
фото DR

Українська влада звернулася до НАТО з пропозицією виділити їй частину коштів, які призначалися для підтримки Афганістану.

Джерело. Про це пише Politico з посиланням на п'ятьох чиновників, які говорили на умовах анонімності.

Деталі. Фонд, що має назву «Цільовий фонд Афганської національної армії», отримував кошти для екіпірування та навчання афганських військ до того, як владу в країні захопили таліби.

Україна попросила виділити $3,4 млрд із цієї суми на боротьбу з російською агресією.

Гроші з фонду були заморожені після захоплення влади талібами. У НАТО працювали над створенням механізму їхнього повернення, однак, як наголошує Politico, кожна країна-донор сама вирішує, як використовуватимуться ці гроші.

Деякі з країн розглядають можливість передачі всієї суми чи її частини Україні. За словами співрозмовника Politico, переговори про це тривають понад місяць.

Видання зазначає, що цих грошей недостатньо, щоб допомогти Україні пережити зиму, але вони могли б дозволити біднішим країнам НАТО збільшити обсяги своєї допомоги в умовах економічних труднощів.

Декілька країн уже погодилися передати свої «афганські» гроші Україні. Серед них – Нідерланди, які внесли на рахунок $134 млн. Вони заявили, що планують перевести, принаймні, частину цієї суми Україні.

Литва також заявила, що готова переказати Києву $2,8 млн своїх «афганських» грошей.

Як пише Politico, розподіл «афганських» грошей не викликає розбіжностей у країн НАТО, однак у них виникають питання щодо обсягу допомоги, наданої Україні. Ця проблема з'явилася на тлі побоювання рецесії через високу інфляцію і подорожчання енергоносіїв.

Бекграунд. Між тим експерти підрахували, що мільярдні американські вкладення в обороноздатність України багаторазово окупаються для самих США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло