Нацбанк підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків

Нацбанк підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків

Водночас НБУ дасть змогу банкам покривати до 50% від загального обсягу обов'язкових резервів шляхом бенчмарк-ОВДП

Нацбанк підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків
Фото: НБУ

Що сталося. Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення підвищити вимоги до обов’язкових резервів банків з огляду на очікувану цінову динаміку, все ще високі інфляційні очікування та зміщений угору баланс ризиків.

Джерело. Про це йдеться на сайті НБУ.

Деталі. Зазначається, що в умовах підвищених інфляційних і курсових очікувань нестача привабливих інструментів для гривневих заощаджень населення посилює чутливість фінансової системи до ситуативних чинників.

«Це створює ризики для макрофінансової стабільності, а отже, така ситуація вимагає додаткових кроків НБУ зі стерилізації надлишкової гривневої маси. Ураховуючи це, НБУ підвищує нормативи обов'язкового резервування за поточними рахунками в гривні та в іноземній валюті на 5 в. п.», – заявили в НБУ.

Водночас Нацбанк дасть змогу банкам покривати до 50% від загального обсягу обов'язкових резервів шляхом бенчмарк-ОВДП. Перелік відповідних цінних паперів, що включатимуться у покриття обов'язкових резервів, визначатиметься окремим рішенням НБУ на основі пропозицій Міністерства фінансів.

З огляду на чинний порядок банки почнуть формувати обов'язкові резерви в новому обсязі з урахуванням можливості їх часткового покриття ОВДП з 11 січня 2023 року.

«Такий механізм стимулюватиме банки до розширення портфеля внутрішніх державних облігацій, що зменшить ризик повернення до емісійного фінансування дефіциту бюджету в наступному році», – вважають в НБУ.

Після оцінки дієвості запроваджених заходів та динаміки ліквідності банківської системи Національний банк розгляне доцільність додаткового підвищення нормативів обов’язкового резервування. 

Зазначається, що в разі реалізації проінфляційних ризиків НБУ готовий посилити монетарні умови для збереження керованості курсових та інфляційних процесів.

Бекграунд. Нагадаємо, що НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25% річних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло