США дозволили банкам Казахстану операції з російськими картами «Мір»

США дозволили банкам Казахстану операції з російськими картами «Мір»

Росіяни, які мігрували в Казахстан, зможуть користуватися такими картками

США дозволили банкам Казахстану операції з російськими картами «Мір»
фото DR

Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) дозволило банкам Казахстану проводити операції з картками російської платіжної системи «Мір».

Джерело. Про це повідомляє The Insider з посиланням на Агентство Казахстану з регулювання та розвитку фінансового ринку.

Деталі. OFAC направило лист, у якому уточнило, що не заперечує проти використання банківських карток системи «Мір» приватними особами, а саме громадянами, які мігрували з рф до Казахстану для здійснення операцій, що забезпечують їхню життєдіяльність.

При цьому такі операції залишаться під особливим контролем, щоб не допустити їх використання для обходу антиросійських санкцій.

«Казахстанські банки мають право приймати платежі, перекази за картками «Мір», а також здійснювати видачу готівки за допомогою банкоматів для приватних осіб».

Рішення про підключення до російської системи казахстанські банки ухвалюють самостійно, оцінюючи ризики.

Проблеми в російської платіжної системи почалися після погроз із боку США та ЄС на адресу Туреччини, чиї найбільші банки активізували роботу із системою «Мір».

Від співпраці із системою «Мір» відмовилися турецькі, киргизстанські, узбекистанські, таджикистанські, в'єтнамські та казахстанські банки. Частково роботу із системою зберегли лише Вірменія, Білорусь і Казахстан, на сайті «Міру» вже прибрали розділ із іноземними партнерами системи.

Між тим повідомлялося, що росія і Туреччина створюють альтернативу картці «Мір», вона буде представлена в травні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло