У Європі планують створити загальнонаціональну мережу зарядних станцій для електровантажівок

У Європі планують створити загальнонаціональну мережу зарядних станцій для електровантажівок

Протягом п'яти років встановлять 1,7 тис. пікселів для підзарядки автомобілів

У Європі планують створити загальнонаціональну мережу зарядних станцій для електровантажівок
ілюстративне зображення
фото Pixaby

Автовиробники Volvo Group, Daimler Trucks та Traton Group під торговою маркою Milence планують створити до 2027 року загальнонаціональну мережу зарядок для електричних вантажівок та автобусів.

Джерело. Про це пише Логіст.Today з посиланням на портал eurotransport.de.

Деталі. Мережа зарядних станцій з'явиться в Німеччині, Нідерландах, Франції, Бельгії, Іспанії, Італії, Норвегії та Швеції. Протягом п'яти років планується встановити 1700 пікселів для підзарядки автомобілів.

Початкове фінансування для цього проєкту очікується в сумі 500 млн євро.

У компанії Milence повідомили, що акумуляторні вантажівки із запасом ходу понад 400 км будуть готові до виходу на ринок 2024 року,  після чого акумулятор можна буде заряджати під час передбаченої законом 45-хвилинної перерви водіїв.

Але це може стати реальним, лише коли буде доступна надійна громадська мережа зарядки, адаптована до вимог як логістичних компаній, так і професійних водіїв.

У Milence додали, що сучасний стандарт зарядки, «Комбінована система зарядки» (CCS), дозволяє заряджати батареї великовантажних автомобілів менш ніж за 90 хвилин. 40-тонна вантажівка заряджається протягом 30-45 хвилин, поки водії вантажівок роблять передбачену законом перерву.

У свою чергу, портал logistyka.pl повідомляє про аналогічний проєкт у Польщі, учасниками якого є «Екоенергетика» та Scania.

Компанії підписали контракт 5 грудня, згідно з яким облаштують зарядні станції e-Truck високої потужності, адаптовані до потреб вантажного транспорту. Зокрема, планується збудувати зарядні пункти потужністю до 750 кВт. Запуск проєкту заплановано на першу половину 2023 року.

Партнерський хаб буде розташований в одній зі штаб-квартир Scania Polska, неподалік швидкісної автомагістралі. Зарядна станція обслуговуватиме як вантажні, так і легкові автомобілі.

Бекграунд. Загалом у світі ринок електрокарів стрімко зріс на 71%, абсолютний лідер – китайська BYD.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло