ОНОВЛЕНО: Фонд держмайна отримав активи олігарха рф Євтушенкова, розташовані у Києві та Запоріжжі

ОНОВЛЕНО: Фонд держмайна отримав активи олігарха рф Євтушенкова, розташовані у Києві та Запоріжжі

Всього 17 об'єктів нерухомого майна та частки корпоративних прав 5 підприємств

ОНОВЛЕНО: Фонд держмайна отримав активи олігарха рф Євтушенкова, розташовані у Києві та Запоріжжі
Фото: MIKHAIL METSEL/TASS

Що сталося. Кабінет Міністрів України передав Фонду державного майна (ФДМУ) активи російського олігарха Владіміра Євтушенкова, розташовані у Києві та Запоріжжі.

Джерело. Про це повідомив голова ФДМУ Рустем Умєров.

Деталі. «Фонд держмайна вперше отримав в управління активи, якими володів громадянин рф. Кабінет Міністрів України передав ФДМУ 17 об'єктів нерухомого майна та частки корпоративних прав 5 підприємств розташованих у Києві та Запоріжжі. Усі активи – майно Владіміра Євтушенкова, одного з найбагатших людей росії», – заявив він.

ОНОВЛЕНО

Умєров зазначив, що Вищий антикорупційний суд конфіскував активи олігарха, і тепер «вони працюватимуть на українську економіку».

Про вказане рішення стало відомо 1 вересня. ВАКС ухвалив конфіскувати майно 17 об'єктів нерухомості загальною площею майже 100 000 кв. м.

Окрім того, рішення стосується конфіскації частки олігарха в українських фірмах. Мова йде про 42,09% у ТОВ «Електрозавод-ВІТ» (Запоріжжя), 59,2% у ТОВ «ІТМ-Україна» (Київ), 59,2% у ТОВ «Смарт Диджитал Солюшнс» (Київ), 42,09% у ТОВ Науково-інженерний центр «ЗТЗ-Сервіс» (Запоріжжя), 34,21 % у АТ «Український науково-дослідний проектно-конструкторський і технологічний інститут трансформаторобудування» (Запоріжжя).

За даними ЗМІ, Євтушенков вважається одним з найбагатший людей країни-агресора. Станом на 2021 рік його фінанси оцінювалися у 3,4 млрд доларів. Серед ключових активів – АФК «Система», яка володіє концерном «РТІ Системи». Концерн входить до найбільших оборонних компаній світу, розробляє для озброєння рф системи управління та зв'язку, радіотехнічне обладнання.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, майно представництва «дочки» «Газпрому» – «Газпром експорт» -перейшло в управління АРМА.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло