ОНОВЛЕНО: Рада ліквідувала Окружний адмінсуд Києва

ОНОВЛЕНО: Рада ліквідувала Окружний адмінсуд Києва

Замість нього буде утворений Київський міський окружний адміністративний суд

This text is also available in English
ОНОВЛЕНО: Рада ліквідувала Окружний адмінсуд Києва

Що сталося. Верховна рада ухвалила законопроєкт «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Київ і утворення Київського міського окружного адміністративного суду».

Джерело. Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк у Telegram. 

Деталі. «За» законопроєкти №5369 «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Київ» та №5370 «Про утворення Київського міського окружного адміністративного суду» в цілому проголосували 310 та 326 народних депутатів. 

ОНОВЛЕНО: 

Напередодні Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту ухвалити документи одразу в цілому.

Законопроєкт «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва» у квітні 2021 року вніс до Ради президент України Володимир Зеленський. Документ було позначено як невідкладний. Замість ОАСКу президент пропонував утворити Київський міський окружний адмінсуд.

НАБУ підозрює главу Окружного адмінсуду Павла Вовка та інших суддів ОАСК – Аблова, Погрібніченка, Келеберду, Огурцова, Качура і Саніна у корупції та спробах захопити державну владу.17 липня 2020 року Агенство оприлюднило так звані «плівки Вовка». Того ж дня працівники НАБУ провели обшуки в суді, після чого Вовку та його заступнику Євгену Аблову повідомили про підозру.

9 грудня санкції проти голови суду Вовка застосували в США. На цей крок пішли через вимагання хабара в обмін на втручання в судові справи. 

Нагадаємо, що ОАСК неодноразово відзначався скандальними рішеннями. Одне з останніх – зняття статусу памʼятки з будівлі «Квітів України», що фактично дозволяє забудовнику знести цю модерністську споруду.

Крім того, саме в ОАСК подавали позови щодо відновлення на посаді експрезидента Віктора Януковича. Журналісти «Схем» вважають, що деякі судді ОАСК могли бути задіяні в сценарії Кремля з «поновленням» колишнього президента в Україну.

Ще раніше, у 2014 році, ОАСК заборонив встановлювати намети на Майдані Незалежності під час Революції Гідності. У 2020-му зобов'язав Міністерство освіти «переглянути» опис подій Євромайдану в підручниках історії. А також задовольнив позов заступника голови президентської адміністрації часів Януковича – Андрія Портнова – щодо заборони «пропаганди» ОУН та УПА.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, Зеленський вніс законопроєкт про ліквідацію ОАСК ще 3 квітня 2021 року. Тоді президент наголошував, що ОАСК так і не зміг повернути довіру до себе, а саму пропозицію назвав сигналом до будь-якого суду, який «зрадив повазі до закону». Ідею Зеленського підтримали посли країн G7.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло