Пригожин вимагає визнати Францію державою-спонсором тероризму після замаху на главу “Русского дома” в ЦАР

Пригожин вимагає визнати Францію державою-спонсором тероризму після замаху на главу “Русского дома” в ЦАР

До посилки з вибухівкою була прикріплена записка “Це вам від свіх французів”

Пригожин вимагає визнати Францію державою-спонсором тероризму після замаху на главу “Русского дома” в ЦАР
ПВК Вагнера
фото Twitter

Представник ПВК Вагнера серйозно постраждав під час замаху у Центральноафриканській Республіці, повідомляють офіційні особи. Дмітрій Ситий, керуючий «Русскім домом» у столиці ЦАР Бангі, отримав посилку, яка вибухнула у нього в руках.

Джерело. Про повідомила прес-служба холдингу засновника ПВК Євгенія Пригожина «Конкорд», на яку посилається CNN.

Деталі. За словами Пригожина, останніми словами Ситого перед тим, як він знепритомнів і потрапив до лікарні, були: «Я бачив записку: «Це вам від усіх французів, росіяни повинні забратися з Африки».

Присутність ПВК Вагнера в ЦАР, де бойовики тренуються та воюють з місцевими збройними силами, викликає занепокоєння. Розслідування CNN пов'язують ПВК Вагнера з прибутковою торгівлею алмазами в Центральній Африці.

Ситого називають засновником алмазної компанії, пов'язаної з бізнес-імперією Пригожина.

Пригожин звинуватив Францію у причетності до нападу на Ситого.

«1 лютого 2022 року в ЦАР, яка сотні років перебувала під придушенням французів, які знищували населення і грабували багатства ЦАР, було відкрито «Русский дом». Очолив його патріот росії та ЦАР Дмітрій Ситий», – сказав він.

«11 листопада Ситий отримав посилку з Того з фотографією сина, який проживає у Франції. У ній була записка про те, що наступного разу він отримає голову сина, якщо «росіяни не втечуть з африканського континенту» і не відчинять двері французам».

«Сьогодні Ситий одержав черговий пакет. Незважаючи на всі інструкції щодо дотримання заходів безпеки, він, перебуваючи в запалі і подумавши, що в пакеті знаходиться голова його сина, розкрив його. Стався вибух», – повідомив Пригожин.

«Я вже звернувся до Міністерства закордонних справ рф для того, щоб воно ініціювало процедуру оголошення Франції державою-спонсором тероризму, а також провело ретельне розслідування терористичних методів Франції та її західних союзників – Сполучених Штатів та інших», – заявив глава російських бойовиків.

Повідомляться, що «стан Ситого важкий, і лікарі борються за його життя».

МЗС росії заявило, що «рішуче засуджує цей злочинний акт, явно спрямований на перешкоджання діяльності «Русского дома» в Бангі і, у ширшому сенсі, заподіяння шкоди успішному розвитку дружніх відносин між нашими двома країнами».

«Сподіваємося, що в результаті оперативного розслідування компетентними органами ЦАР винні в організації та вчиненні цього злочину будуть встановлені та покарані», – додали в міністерстві.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше Пригожин надіслав у Європарламент кувалду, глава МЗС Естонії відповів на це.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло