росія постачає українське зерно в Сирію – поставки з Криму зросли в 17 разів

росія постачає українське зерно в Сирію – поставки з Криму зросли в 17 разів

Для цього обидві країни використовують свій таємний флот

This text is also available in English
росія постачає українське зерно в Сирію – поставки з Криму зросли в 17 разів
фото DR

Використовуючи маловідомий флот суден, які перебувають під санкціями США, Сирія цього року різко збільшила імпорт пшениці з тимчасово окупованого росією Криму, що свідчить про посилення економічних зв'язків між двома країнами.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Обсяги пшениці, яка відправляється до Сирії із Севастополя, цього року зросли в 17 разів – до понад 500 000 тонн, свідчать дані Refinitiv про доставку, і становлять майже третину загального імпорту зерна до Сирії.

Оскільки санкції ускладнюють торгівлю Сирії та росії за допомогою звичайного морського транспорту й морського страхування, дві країни все більше використовують власні судна для перевезення зерна, зокрема три сирійські, які підпадають під американські санкції.

Російські війська, попри військові невдачі, усе ще контролюють частину сільськогосподарських територій Херсонщини та Запоріжжя.

І Україна, і окупаційна влада, встановлена росією, погоджуються, що частина зерна була вивезена з окупованої Запорізької області через Крим.

Україна стверджує, що принаймні частина зерна, яке пройшло через Севастополь, була вивезена з українських територій після вторгнення рф. Посольство України в Бейруті, яке відстежує вантажі, що надходять до Сирії, вважає, що 500 000 тонн награбованого українського зерна прибуло в Сирію після початку російського вторгнення в Україну.

У посольстві заявили, що ці розрахунки та твердження української влади про крадіжку зерна базуються на інформації від власників полів і силосів на окупованих територіях, супутникових даних про рух вантажівок до портів і відстеження суден.

Бекграунд. Нагадаємо: Україна не змогла зібрати третину врожаю кукурудзи через російську війну та дощову осінь.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло