Bloomberg змоделювало чотири сценарії розвитку війни росії з Україною, зокрема «вічну війну»

Bloomberg змоделювало чотири сценарії розвитку війни росії з Україною, зокрема «вічну війну»

Згідно з моделлю Bloomberg, середня тривалість сучасних воєн становить 15 місяців

Bloomberg змоделювало чотири сценарії розвитку війни росії з Україною, зокрема «вічну війну»
фото DR

Агентство Bloomberg назвало чотири ймовірні сценарії подальшого розвитку війни росії проти України.

Якщо Україна і рф збережуть нинішні стратегії та рівень мобілізації, конфлікт може завершитися до середини 2024 року. Якщо співвідношення сил серйозно зміститься на користь росії, кінець війни очікується раніше – у середині 2023-го.

Якщо будь-яка зі сторін відмовиться від війни на виснаження та перейде на більш виснажливу стратегію покарання, результатом може стати дуже довга війна.

Джерело. Про це йдеться в аналізі Bloomberg, який опинився в розпорядженні «Агентства».

Деталі. Щоб визначити приблизну тривалість війни росії проти України, Bloomberg використав модель, що ґрунтується на аналізі військових конфліктів за останні 200 років. Агентство застерігає, що модель не дає остаточної відповіді на питання, коли закінчиться війна.

Згідно з моделлю Bloomberg, середня тривалість сучасних воєн становить 15 місяців. Лише менше 20% конфліктів тривають довше 30 місяців, і більшість сучасних війн закінчуються мирною угодою.

Під час вторгнення рф в Україну баланс військової потужності був зміщений на користь росії, але різниця між можливостями двох сторін менша, ніж у середньому за 200 років.

Модель Bloomberg припускає, що невеликий розрив у військовому потенціалі порівняно з минулими конфліктами є однією з причин, через яку війна триватиме довше.

Додатковим фактором, який може призвести до затягування конфлікту, є стратегія, обрана сторонами. Якщо росія завершить свій перехід від основної стратегії на виснаження і зосередиться на стратегії покарання, то тривалість війни може збільшитися більш ніж удвічі порівняно зі статус-кво.

Модель агентства допускає три військові стратегії:

1) стратегія маневру – це атаки, які орієнтовані на швидке захоплення території, а не знищення противника;

2) стратегія виснаження, у якій акцент іде на захоплення та знищення ворожих сил без обов'язкового швидкого просування,

3) стратегія покарання, спрямована на завдання противнику найбільшої шкоди, щоб зламати його волю до боротьби, при цьому сторони не обов'язково вступають у пряме зіткнення, удари можуть завдаватися ракетами або вестися партизанськими способами.

Зараз російська армія перейшла від стратегії маневру до стратегії виснаження. У цьому виникли елементи стратегії покарання.

Найімовірніші сценарії подальшого конфлікту:

Перший сценарій передбачає, що баланс сил залишається незмінним і сторони продовжують дотримуватися стратегії виснаження. У цьому випадку війна триватиме від 30 місяців, до середини 2024 року.

Другий сценарій: росія завершує перехід до стратегії покарання. За такого сценарію конфлікт може тривати вічно.

Третій сценарій: рф проводить повну мобілізацію. Це може бути політично ризикованим. У росії не було повної мобілізації з часів Другої світової війни, але це збільшить розрив у військовому потенціалі і скоротить прогнозований кінець конфлікту. За цим сценарієм очікуване закінчення конфлікту зміщується на середину 2023 року.

Четвертий сценарій передбачає рішуче зміщення балансу сил у бік України. Це можливо в разі падіння бойового духу російських солдатів або при наданні Вашингтоном Києву сучаснішої зброї, що прискорить закінчення війни на користь України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло