Москва може скоротити видобуток нафти до 7% у новому році
Росія оголосить заборону на поставки нафти тим країнам, які встановили “стелю цін”

Росія може скоротити видобуток нафти на 5-7% на початку наступного року, заявив у п'ятницю російському державному телеканалу віце-прем'єр-міністр росії Алєксандр Новак, вперше окресливши конкретну загрозу скорочення видобутку.
Джерело. Про це передає CNN.
Деталі. «Ми готові частково скоротити видобуток, і це може статися, я оцінюю ризик, скажімо, на початку наступного року ми можемо скоротити 500-700 тис. барелів на добу, для нас це приблизно 5-7%. Це незначна сума, але тим не менш ризики є», – сказав Новак в інтерв’ю «Россия 24».
Це скорочення видобутку може бути необхідним, сказав Новак, оскільки готується президентський указ, який містить заборону на постачання нафти та нафтопродуктів до країн, які встановлюють “стелю цін”.
«Що стосується обмеження ціни, то готується розпорядження президента, воно майже готове до випуску. Це розпорядження включатиме заборону на постачання нафти та нафтопродуктів тим країнам і юридичним особам, які вимагатимуть у своїх контрактах дотримання цінового ліміту Європейського Союзу», – сказав Новак.
Ціни на нафту Brent у п'ятницю зросли на 3,6%, зафіксувавши найвищий рівень за три тижні.
Бекграунд. Нагадаємо, Євросоюз разом з G7 і Австралією схвалили обмеження ціни на російську нафту в $60 за барель. ЄС також забороняє імпорт російської сирої нафти морем, щоб обмежити доходи Кремля.
Як стало відомо, найбільша судноплавна компанія Китаю відмовилася возити російську нафту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].