Російський рубль впав на 3% проти долара під впливом санкцій

Російський рубль впав на 3% проти долара під впливом санкцій

Свою роль відіграло нафтове ембарго і введення граничної ціни на нафту

Російський рубль впав  на 3% проти долара під впливом санкцій
фото DR

У вівторок рубль впав приблизно на 3% щодо долара, не зумівши відновитися з минулого тижня, оскільки ринок перебуває в передчутті зниження доходів від експорту внаслідок обмежень на російську нафту.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Рубль втратив приблизно 8% відносно долара минулого тижня і має курс на значне падіння за місяць після того, як набуло чинності нафтове ембарго та стеля цін на російську нафту.

Міністерство фінансів рф заявило, що недавній спад пов'язаний з відновленням імпорту.

Станом на 15:00 рубль був на 3% слабкішим по відношенню до долара – 71,36 руб. за $1, повертаючись до майже восьмимісячного мінімуму 72,6325, зафіксованого минулого тижня.

«Наприкінці грудня рубль, ймовірно, залишатиметься надзвичайно нестабільним, оскільки ринку потрібно буде знайти нову рівновагу в умовах зміни торговельних потоків і посилення санкційного тиску», – вважають аналітики BCS World of Investments.

«Цього тижня очікується коливання рубля в діапазоні 68-71 (за долар)», – зазначається в повідомлення.

По відношенню до євро рубль втратив 3,4% – до 76,03 руб. за 1 євро. По відношенню до юаня він знизився на 3,3% – до 10.09.

Зараз, коли експорт і доходи падають, слабший рубль вигідніший, заявив у вівторок перший віце-прем'єр-міністр рф Андрєй Бєлоусов.

«Сильний рубль зіграв свою роль, – сказав Бєлоусов. – У цих умовах добре було б мати курс рубля 70-80 за долар».

Ціни на нафту Brent, глобальний орієнтир основного експорту росії, зросли на 1% – до $84,8 за барель.

Бекграунд. Як повідомляв Bloomberg, всього за тиждень дії «стелі цін» експорт нафти з росії обвалився на 56%, а дві великі судноплавні компанії відкликали свої танкери з російських портів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло