Bloomberg: Всього за тиждень дії «стелі цін» експорт нафти з росії обвалився на 56%

Bloomberg: Всього за тиждень дії «стелі цін» експорт нафти з росії обвалився на 56%

Щонайменше дві великі судноплавні компанії відкликали свої танкери з російських портів

Bloomberg: Всього за тиждень дії «стелі цін» експорт нафти з росії обвалився на 56%
фото Pixaby

Експорт російської нафти по морю впав на 56% через тиждень після запровадження західних санкцій. З 5 грудня в ЄС щодо морських перевезень нафти з росії діє нафтове ембарго, а також механізм граничних цін на російську нафту, встановлений на рівні $60 за барель. Усі продажі нафти вище за цей рівень ризикують потрапити під санкції.

Джерело. Про це пише агентство Bloomberg, яке щотижня відстежує потоки нафти із російських портів.

Деталі. Також західним компаніям заборонено надавати страхові, фінансові, логістичні та інші послуги, якщо нафта продається за ціною, вищою за «стелю».

Частину падіння експорту агентство пов'язує з ремонтними роботами в російських портах на Балтиці, частину – з нестачею суден, які готові здійснити постачання російської нафти на азіатські ринки зі східних портів.

Агентство зазначає, що таке різке зниження може бути обумовлене тимчасовими факторами, такими як суворі погодні умови, і закликає акуратно оцінювати дане зниження, не роблячи поки що довгострокових висновків, оскільки через тиждень обсяги поставок можуть повернутися до відносно нормальних значень.

В абсолютних числах експорт нафти за тиждень впав на 1,86 млн барелів на день (-56%) і становить приблизно 1,6 млн барелів, встановивши абсолютний мінімум за весь 2022 рік.

Агентство зазначає, що якщо проблеми в балтійському порту Приморськ вже вирішені і він працює на повну потужність, то порт Козьміно, звідки йдуть поставки нафти зі Східного Сибіру, зіткнувся з відмовою частини гравців працювати з російською нафтою, оскільки ціна продажу виявляється вищою за рівень «західної» стелі».

Агентство стверджує, що мінімум дві великі судноплавні компанії відкликали свої танкери.

Після введення санкцій проти російської нафти у світі залишилося лише 4 великих покупців палива з росії: Індія, Китай, Туреччина і Болгарія, яка отримала тимчасовий виняток з нафтового ембарго.

Поставки до європейських країн, що колись були найбільшим ринком збуту для росії, впали до нуля, хоча ще кілька тижнів тому частина потоків прямувала до сховищ у Нідерландах.

Тижневий рівень доходів від експорту нафти впав на 54%, або на $77 млн – до $66 млн. Середній тижневий дохід у перерахунку на місяць опустився на $11 млн і тепер оцінюється в $112 млн.

Зниження нафтового експорту вже негативно позначилося на курсі рубля, який за три дні торгів опустився більш ніж на 6 рублів до долара США. Аналітики припускають, що на цьому зниження не зупиниться.

Бекграунд. Як повідомлялося, Німеччина відмовиться від російської нафти в 2023 році і натомість веде перемовини з Казахстаном.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло