Влада України обіцяє вирішити проблему іранських безпілотників до березня

Влада України обіцяє вирішити проблему іранських безпілотників до березня

БПЛА вже розробляються в Україні й стануть «наступним кроком у технологічному розвитку» країни

Влада України обіцяє вирішити проблему іранських безпілотників до березня
фото DR

Україна планує створити бойові безпілотники, здатні вражати іранські дрони-камікадзе, які використовуються росією.

Джерело. Про це повідомив в інтерв'ю Associated Press міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, передає «Агентство».

Деталі. Київ розробляє безпілотники, здатні збивати дрони супротивника, та проводить відповідні дослідження, сказав міністр.

«Я вже можу сказати, що ситуація з дронами кардинально зміниться в лютому чи березні», – сказав Федоров, не уточнивши, що саме має змінитися.

Він також розповів, що Україна придбала близько 1400 безпілотників, переважно для розвідки. Федоров зазначив, що після того, як ЗСУ будуть екіпіровані розвідувальними дронами, Київ почне поповнювати запаси ударних безпілотників.

«Це як дрони, що вибухають, так і безпілотники, які летять на відстань від 3 до 10 км і вражають цілі», – додав Федоров.

За його словами, Україна надалі має намір проводити «більше операцій з ударними безпілотниками». Йдеться про БПЛА, які вже розробляються в Україні та стануть «наступним кроком у технологічному розвитку», уточнив міністр.

Росія з вересня застосовує іранські безпілотники проти України, зокрема для атак по критичній інфраструктурі. Вони стали серйозною проблемою для українських сил протиповітряної оборони: у перший день масованих ударів українським ППО вдалося збити лише 13 з 24 безпілотників.

До грудня ВСУ стали успішніше справлятися з атаками дронів, зокрема завдяки постачанням систем ППО із США та країн Європи.

Бекграунд. Нагадаємо: Естонія відправила в Україну, крім іншого, безпілотники та зимову форму.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло