Найбільша страхова група скасовує страхування суден в Україні, росії та Білорусі від “ризиків війни”

Найбільша страхова група скасовує страхування суден в Україні, росії та Білорусі від “ризиків війни”

Страховики зіткнулися з загрозою великих збитків

Найбільша страхова група скасовує страхування суден в Україні, росії та Білорусі від “ризиків війни”
фото Pixaby

Найбільше у світі об'єднання страховиків не зможе страхувати судна у росії, Україні та Білорусі від військових ризиків.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Міжнародна група клубів взаємного страхування судновласників (International Group of P&I Clubs, або P&I) змушена була відмовитися від страхування суден через вихід з регіону так званих перестраховиків.

Перестрахувальні компанії, які покривають ризики страховиків, зазвичай щороку продовжують договори зі страховими клієнтами 1 січня. Цього року вони зіткнулися з ризиком великих збитків та вирішили не продовжувати контракти зі страховими компаніями щодо покриття військових ризиків суден у росії, Україні та Білорусі.

Тому клуби страхування P&I American, North, UK та West з 1 січня більше не пропонуватимуть покриття військових ризиків у регіоні, повідомили вони нещодавно на своїх сайтах. P&I об'єднує 13 найбільших клубів страхування суден, які у сумі забезпечують страховкою близько 90% світового тоннажу морських суден.

Тепер судновласникам та фрахтувальникам у росії, Україні та Білорусі буде складніше знайти страховку, ціна на неї, ймовірно, зросте, внаслідок чого деякі судна ходитимуть незастрахованими, кажуть джерела Reuters.

Води України та росії у Чорному та Азовському морях внесли до списку військових ризиків ще до початку війни, 15 лютого.

Лондонський об'єднаний військовий комітет зі страхування морських військових ризиків включив країни до списку Listed Areas (куди належать зони вод військових ризиків, тероризму та піратства).

Звичайний страховий поліс P&I компенсує збитки перед третіми сторонами, які судна можуть завдати, наприклад, довкіллю, пише Reutes. Для страхування військових ризиків існують окремі поліси, які покривають фізичну шкоду корпусів та суднових механізмів.

Бекграунд. Про те, як застрахуватися від ризиків війни і як українські страхові компанії перебудовуються під реалії активних бойових дій – читайте в матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло