Доходи російського бюджету від нафти впали через санкції ЄС та ембарго — Bloomberg
Постачання в Туреччину й Азію не можуть компенсувати втрату постачань у Європу

Російські постачання сирої нафти впали протягом грудня до найнижчого рівня за 2022 рік, оскільки санкції обмежили можливості москви експортувати сировину.
Джерело. По це пише Bloomberg.
Деталі. Загальні морські перевезення країни знизилися на 117 000 барелів на день до 2,6 млн барелів у середньому за чотири тижні.
Зокрема, постачання в Китай, Індію, Туреччину та партій з невстановленим місцем призначення в сумі становили 2,42 млн б/д. Вони теж знижувалися останні три тижні поспіль.
Ефект європейського ембарго та «стелі цін» виявився в падінні оборотності танкерів через довші строки доставки в Азію (до місяця з балтійських портів в Індію в один кінець) і зниження кількості перевізників, готових мати справу з російською нафтою.
Надходження до «військової скарбниці» кремля від експортного мита на нафту на тижні до 30 грудня впали на $15 млн – до $108 млн. Середній показник за 4 тижні – на $3 млн до $110 млн. Це найнижчий у році показник, зауважує агентство.
«Європейський ринок на короткому транспортному плечі, який споживав понад 1,5 млн б/д нафти з терміналів у Балтійському, Чорному морях і в Арктиці майже повністю втрачено, – підсумовує Bloomberg. – Його повинні замінити довгі перевезення в Азію, набагато дорожчі та триваліші».
Бекграунд. Напередодні стало відомо, що Євросоюз зменшив імпорт російської нафти на 90%. росія продає свою нафту на інші ринки на $30 дешевше, ніж у середньому у світі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].