БЕБ передало майно одного з найбільших виробників напівфабрикатів в Україні до АРМА
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

БЕБ передало майно одного з найбільших виробників напівфабрикатів в Україні до АРМА

Компанія ухилилася від сплати податків на 150 млн грн, а її власник – громадянин рф

БЕБ передало майно одного з найбільших виробників напівфабрикатів в Україні до АРМА
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Бюро економічної безпеки (БЕБ) передало до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права підприємства, комплекс з виготовлення м’ясних заморожених напівфабрикатів, загальною площею понад 4000 кв. м.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Бюро.

Деталі. Також АРМА передали житлову будівлю площею 2000 кв. м, складське приміщення площею 3500 кв. м, адміністративні, виробничі будівлі та іншу нерухомість. Орієнтовна загальна вартість активів та майна становить понад 350 млн грн.

«Згадане майно на правах власності належить товариству, яке є одним з найбільших виробників напівфабрикатів на території України. Службових осіб цієї компанії було викрито в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. У ході досудового розслідування встановлено, що бенефіціарним власником суб’єкта господарської діяльності є громадянин рф», – йдеться в повідомленні.

Співробітники БЕБ встановили, що службові особи компанії упродовж 2019–2021 років здійснювали перерахування грошових коштів на транзитно-конвертаційну групу з метою переведення їх у готівку та без фактичного проведення операцій.

За даними БЕБ, унаслідок таких дій компанія ухилилася від сплати податків на 150 млн грн. Наразі майно арештоване та передане до АРМА.

Крім того, Національна поліція повідомила, що арештовані активи російської компанії на 317 млн грн передали до АРМА. 70% у статутному капіталі підприємства – виробника напівфабрикатів належить громадянинові рф. 

«Правоохоронці з’ясували, що посадові особи підприємства запровадили «схему» з ухилення сплати податків. У ній були задіяні підконтрольні товариства транзитно-конвертаційної групи. За їх участі проводилися удавані операції, на їх рахунки перераховували кошти для подальшого виведення та отримання готівки», – зазначили в поліції.

У серпні 2022 року для блокування операцій щодо відчуження майна та подальшого виведення коштів до рф на корпоративні права та нерухомість підприємства були накладені арешти.

Бекграунд. Раніше до АРМА передали активи російського бізнесмена Іллі Алєксандрова. У власність держави переходить завод напівфабрикатів «Єрмоліно» та інші активи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло