У білорусії узаконили паралельний імпорт – він поширюється на софт, музику та фільми
Тепер більшість товарів можна ввозити в країну без дозволу правовласника

Влада ьілорусі дозволила ввезення в країну товарів без згоди правовласників. Закон «Про обмеження виняткових прав на об'єкти інтелектуальної власності» опубліковано на Національному правовому інтернет-порталі країни, він набуде чинності через 10 днів із моменту розміщення.
Джерело: 3DNews.
Деталі. «Рішення про розроблення проєкту законодавчого акту, що передбачає легалізацію «паралельного імпорту» товарів, а також можливість використання програмного забезпечення та інших об'єктів у цифровій сфері без дозволу правовласників ухвалено оперативно-ситуаційним штабом при Радміні. Тим самим буде надано можливість ввозити оригінальний товар не лише самим правовласникам або їх офіційним дистриб'юторам, а й будь-яким імпортерам. Встановлення цього тимчасового заходу спрямоване на недопущення дефіциту товарів імпортного виробництва та насичення споживчого ринку», – йдеться в повідомленні, яке було опубліковано в телеграм-каналі «уряд білорусі».
Положення згаданого закону дозволяють ввозити в країну та вводити в цивільний обіг товари з укладеними в них об'єктами інтелектуальної власності, не маючи на те дозволу правовласників. Фактично це є контрабандою товарів.
Крім іншого, під дію нового закону потрапляє програмне забезпечення, аудіовізуальні твори (зокрема кіно, телепрограми та ін.), музичні композиції правовласників із країн, які «вчиняють недружні дії» щодо білорусі.
Правила діятимуть до 31 грудня 2024 року.
Бекграунд. Більше про те, як це працює на росії – у матеріалі «Протоптати стежку: як росія використовує паралельний імпорт для обходу санкцій».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].