ОНОВЛЕНО: «Укрзалізниця» отримала рейки від Франції в 1,5 раза дорожче, ніж було в Ахметова – ЗМІ
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ОНОВЛЕНО: «Укрзалізниця» отримала рейки від Франції в 1,5 раза дорожче, ніж було в Ахметова – ЗМІ

В УЗ пояснили, що 100% вартості контракту профінансує французький уряд

ОНОВЛЕНО: «Укрзалізниця» отримала рейки від Франції в 1,5 раза дорожче, ніж було в Ахметова – ЗМІ

Що сталося. Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» уклала угоду з французьким виробником Saarstahl Rail на придбання рейок на 37,6 млн євро, або 1,45 млрд грн. Рейки від французького заводу, що належить німецькій металургійній групі Saarstahl, вийшли вдвічі дорожчими від рейок «Метінвесту-СМЦ».

Джерело. Про це повідомляється в системі «Прозорро», передають «Наші гроші».

Деталі. Восени 2021 року «Укрзалізниця» замовляла рейки в «Метінвеста» по 33 780 грн за тонну, або 1065 євро. Рейки з Франції обійшлися компанії у 1980 євро за тону, або 76 392 гривні. У ціні врахована поставка на умовах DAP до Мостиської Львівської області. Однак вказано, що тягу з Польщі до України оплачує «Укрзалізниця».

Компанія Ріната Ахметова була монопольним постачальником рейок для «Укрзалізниці», виробництво велося на заводі «Азовсталь» у Маріуполі, який нині захопила та розгромила армія росії.

Коментар. В «Укрзалізниці» заявили, що компанія отримає у 2023 році близько 20 000 тонн рейки провідного європейського виробника – Saarstahl Rail SAS.

«Її виробництво та постачання буде повністю профінансовано урядом Франції на найкращих за всю історію незалежної України умовах кредитування залізничного транспорту», – повідомляють в УЗ й пояснюють, що:

  • 100% вартості контракту на поставку буде профінансовано за рахунок пільгового кредиту Міністерством економіки та фінансів Франції;
  • кредит буде надано терміном на 35 років з відсотковою ставкою в 0,0161 % річних;
  • пільговий період, у який не потрібно буде відшкодовувати основний борг, становитиме 14 років;
  • кінцева вартість при поставках визначатиметься у один з двох способів – за формулою, яка враховує коливання вартості компонентів сталі: металобрухту, електроенергії, залізної руди,  коксівного  вугілля або за фіксованою максимальною ціною – 1950 євро за тонну. Спосіб визначення ціни обиратиме покупець в залежності від того, яка ціна менша на момент поставки;
  • сьогодні вартість тонни, сформована за формулою, складає 1725 євро за тонну. Моніторинг цін на європейському ринку показував ціни інших виробників на рівні 1890 євро включно з виробниками з Чехії та Arcelor Mittal за умови попередньої оплати.
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло