Україна імпортує невеликі обсяги е/е з 1 січня - Міненерго
Відомство розраховує, що постачання будуть збільшуватися

Що сталося. Україна імпортує невеликі обсяги електроенергії з 1 січня цього року.
Джерело. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, якого цитує «Інтерфакс-Україна»,
Деталі. «На даний час імпорт невеликий, але йде з 1 січня. Більше того, ми зробили можливість для підприємств закуповувати, і це відповідно впливатиме на постачання та їхнє можливе обмеження в постачаннях», – сказав він журналістам.
Галущенко уточнив, що питаннями організації імпорту займається як державна «Енергетична компанія України», так і приватні структури, як-от ЕРУ та ДТЕК.
Бекграунд. Як повідомляв Mind, уряд гарантував енергозабезпечення непобутових споживачів, які імпортують електрику, до травня. У листопаді минулого року керівник компанії «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомляв, що комерційний імпорт е/е з Європи може становити 500–600 МВт, трейдерам готують спеціальний механізм. Україна з 11 жовтня 2022 року припинила експорт електроенергії через необхідність стабілізувати енергосистему країни, що зазнала ушкоджень внаслідок масованих обстрілів окупантів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].