Інфляція в 2023 році помірно сповільнюватиметься – НБУ

Інфляція в 2023 році помірно сповільнюватиметься – НБУ

Водночас споживча інфляція в Україні й надалі буде високою

This text is also available in English
Інфляція в 2023 році помірно сповільнюватиметься – НБУ

Що сталося. Національний банк України (НБУ) прогнозує помірне сповільнення інфляції у 2023 році. Водночас споживча інфляція в Україні і надалі буде високою.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Деталі. Як пояснив регулятор, ризики для інфляційних процесів та погіршення очікувань залишаються значними, зокрема через можливі загострення на фронті, а також «теракти з боку росії та спричинений ними дефіцит електроенергії».

У грудні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі становила 26,6% та практично не змінилася, якщо порівнювати з темпами зростання цін у листопаді (26,5%) та жовтні (26,6%). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%. Фактична споживча інфляція в грудні 2022 року виявилася нижчою за прогноз, опублікований в Інфляційному звіті за жовтень 2022 року.

«Це сталося, зокрема, внаслідок налагодження постачань у звільнену Херсонську область, розширення пропозиції продуктів харчування та слабшого споживчого попиту в умовах відключень електроенергії після серії російських терактів. Додатково інфляцію стримувало зміцнення готівкового курсу гривні восени та стабілізація інфляційних очікувань», – додав регулятор. 

У НБУ повідомили, що минулоріч базова інфляція зросла до 22,6%. Оброблені продовольчі товари подорожчали за рік на 29,3%, на 21,3% зросли ціни на непродовольчі товари, несуттєво пришвидшившись у грудні. 

Темпи зростання вартості послуг за підсумками 2022 року становили 14,8%, знизившись у грудні, якщо порівнювати з листопадом.

Найбільше зросли ціни на пальне – на кінець 2022 року це зростання склало 69,4%. Повідомляється, що це зумовлено підвищеним попитом на енергоносії з боку населення та бізнесу внаслідок необхідності автономної генерації електроенергії в умовах її дефіциту, а також труднощами з постачанням пального. Подорожчання пального зробило значний внесок у прискорення інфляції у 2022 році, адже впливало на ціни широкого спектру товарів. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, споживча інфляція в грудні прискорилася орієнтовно до 27,5%. Проте це нижчий показник, ніж прогнозував регулятор.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло