У Швеції знайшли найбільше в Європі родовище рідкоземельних металів — Bloomberg

У Швеції знайшли найбільше в Європі родовище рідкоземельних металів — Bloomberg

Подача заявки на концесію на розвідку очікується в 2023 році

У Швеції знайшли найбільше в Європі родовище рідкоземельних металів — Bloomberg
фото Shutterstock

Найбільше родовище рідкоземельних мінералів у Європі нещодавно було виявлено в арктичній частині Швеції. Ця знахідка може допомогти континенту звільнитися від домінування Китаю на ринку ресурсів.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Згідно з заявою в четвер, родовище, знайдене шведською державною гірничодобувною компанією LKAB, містить понад 1 млн тонн рідкоземельних елементів.

Роботи все ще перебувають на стадії розвідки, і повний обсяг родовища на північ від найбільшої шахти компанії в арктичному місті Кіруна невідомий, повідомили в компанії.

«Потрібно не менше 10–15 років, перш ніж ми зможемо розпочати видобуток та постачати сировину на ринок», – сказав головний виконавчий директор компанії Ян Мостром.

У Європі Швеція відіграє ключову роль у програмі з відновлюваних джерел енергії. Вона вже постачає приблизно 90% залізняку на континент, більша частина якого видобувається на рудниках LKAB на півночі.

Нині Європа майже на 100% залежить від імпорту рідкісних металів із Азії. У 2020 році The Wall Street Journal посилалася на доповідь американської консалтингової компанії Horizon Advisory, в якій йшлося про те, що Китай використовує свої домінуючі позиції на ринку рідкоземельних металів як інструмент тиску на Захід.

Рідкоземельні метали присутні в новітніх технологіях, зокрема вони застосовуються у виробництві екранів для комп'ютерів, електромобілів, високотехнологічній зброї та вітряних турбінах.

Бекграунд. Нагадаємо, аналітики дійшли висновку, що у Європі за кілька років почнуться проблеми з поставками рідкісних металів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло