Reuters: Європа перехопила рекордну кількість ЗПГ в бідніших азіатських країн цього року

Reuters: Європа перехопила рекордну кількість ЗПГ в бідніших азіатських країн цього року

При цьому країни ЄС все ще залежні від постачання російського ЗПГ

Reuters: Європа перехопила рекордну кількість ЗПГ в бідніших азіатських країн цього року
фото DR

Світ імпортував більше зрідженого природного газу в 2022 році, ніж будь-коли раніше, але війна росії в Україні призвела до того, що зростання поставок припало на багаті європейські країни за рахунок бідніших азіатських.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Загальний обсяг світового імпорту ЗПГ зріс до 409 млн тонн 2022 року з 386,5 мільйона тонн у 2021 році, згідно з Refinitiv.

Рекордних обсягів слід очікувати з огляду на введення в експлуатацію нових маршрутів поставок, а також зростання попиту на ЗПГ, особливо в Європі, яка відмовилася від російського трубопровідного газу.

Китай імпортував 64,44 млн тонн ЗПГ у 2022 році, що на 19,4% менше, ніж попереднього року, згідно з даними Kpler.

Головною причиною зниження китайського імпорту стало те, що покупці у другій за величиною економіці світу здебільшого не виходять на спотовий ринок, укладаючи лише довгострокові та середньострокові контракти.

Зріджений газ, який не дістався Азії, розкупили європейські замовники: їх імпортні закупівлі підскочили на 59% до 124,93 млн тонн у 2022 році порівняно з 78,55 млн тонн попереднього року.

Значна частина цього зростання припала на постачання зі США, які збільшилися до 52,06 млн тонн з 21,5 млн тонн роком раніше.

Проте варто зазначити, що й імпорт російського ЗПГ до Європи 2022 року досяг рекордного рівня: 15,95 млн тонн порівняно з 13,46 млн тонн 2021 року.

Враховуючи зростаючу залежність Європи від ЗПГ через скорочення постачання російського трубопровідного газу, для континенту не просто буде припинити або навіть знизити обсяги постачання ЗПГ із росії.

Загалом, динаміка, що склалася в 2022 році, ймовірно, продовжиться і в 2023: Європа збереже значний рівень імпорту ЗПГ, підтримуючи високі спотові ціни, а країни Азії, що розвиваються, поступатимуться в суперництві і частіше будуть переходити на вугілля для виробництва електроенергії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло