Лавров викликав осуд Ізраїлю та США, порівнявши війну в Україні з Голокостом

Лавров викликав осуд Ізраїлю та США, порівнявши війну в Україні з Голокостом

Воєнні злочини росії в Україні не будуть ні забуті, ні залишені безкарними, наголосив посол Німеччини в Ізраїлі

Лавров викликав осуд Ізраїлю та США, порівнявши війну в Україні з Голокостом
фото DR

Російський міністр МЗС Сергєй Лавров порівняв військову допомогу США Україні із діями Гітлера (а також Наполеона) під час щорічної пресконференції у середу.

Джерело. Про це передає ВВС.

Пряма мова. «Так само, як Наполеон мобілізував практично всю Європу проти російської імперії, як Гітлер мобілізував і захопив, поставив під рушницю більшість європейських країн і кинув їх проти Радянського Союзу, зараз США сформували коаліцію з практично всіх європейців, що входять до НАТО та й не тільки, із членів ЄС та через Україну за довіреністю ведуть війну проти нашої країни з тим самим завданням – остаточного вирішення «російського питання», – сказав російський міністр.

«Так само, як Гітлер хотів остаточно вирішити «єврейське питання», зараз, якщо ви почитаєте західних політиків, вони однозначно кажуть, що росія має зазнати стратегічної поразки», – додав Лавров.

Ізраїль звинуватив Лаврова в оскверненні пам'яті Голокосту.

«Будь-яке порівняння чи зіставлення поточних подій із гітлерівським планом остаточного рішення щодо винищення єврейського народу спотворює історичну правду, оскверняє пам'ять загиблих і тих, хто вижив, і має бути рішуче відкинуто», – йдеться в заяві МЗС країни.

Європейський єврейський конгрес (ЄЕК) також виступив із засудженням висловлювання Лаврова та закликав його вибачитися.

«Ми шоковані та вражені ганебним порівнянням, яке зробив міністр Лавров, дій коаліції демократичних держав і переслідувань та вбивств шести мільйонів євреїв Гітлером», – йдеться в заяві президента Європейського єврейського конгресу Аріеля Музіканта.

Посол Німеччини в Ізраїлі Штеффен Зайберт назвав слова Лаврова «шокувальними». «Історичний урок, який треба винести із цього, є таким: воєнні злочини росії в Україні не будуть ні забуті, ні залишені безкарними», – цитує Зайберта видання Times of Israel.

Раніше у Вашингтоні висловлювання Лаврова також назвали образливим та абсурдним.

«Наша перша реакція – як він сміє порівнювати щось із Голокостом! Будь-що, не кажучи вже про війну, яку вони розв'язали!» – сказав речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу.

Кірбі додав, що відколи росія вторглася в Україну у 2014 році, а потім почала повномасштабне вторгнення 2022 року, заяви про те, що росіяни є жертвами, безглузді.

У російському МЗС скандал поки не коментували, а речник Кремля Дмітрій Пєсков відмовився говорити про це.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло